Jak wybrać odpowiedni prysznic z brodzikiem?

prysznic z brodzikiem

Wielkimi krokami zbliża się remont twojej łazienki? Kompletujesz niezbędne do tego materiału oraz wyposażenie, które zostanie w niej zainstalowane, zastępując starą, zużytą i przestarzałą armaturę? Jeśli tak, pozostaje nam tylko pogratulować decyzji o remoncie i życzyć zadowolenia z efektu końcowego. Jeśli w Twojej łazience ma się znaleźć kabina prysznicowa, chętnie przedstawimy ci kilka naszych propozycji związanych z tym produktem. Tym, co szczególnie polecamy, jest zestaw prysznic z brodzikiem, dostępny w naszym sklepie w wielu wersjach i różnych cenach.

Kabiny prysznicowe narożne i wolnostojące

Czym powinniśmy się kierować, wybierając kabinę prysznicową? Poniżej kilka wskazówek, dzięki którym zakupiona kabina prysznicowa będzie nie tylko bardzo wygodna w użyciu, ale stanie się także prawdziwą ozdobą łazienki.

  • Kształt kabiny — możemy wyróżnić kabiny prysznicowe prostokątne i półokrągłe. Te pierwsze zajmują nieco więcej miejsca, dlatego polecane są do większych łazienek. Z kolei kabina prysznicowa półokrągła idealnie nadaje się do mniejszych łazienek, w których zostanie zainstalowana w rogu pomieszczenia.
  • Położenie kabiny — co jest lepsze: kabina prysznicowa wolnostojąca czy może narożnikowa? Zdecydowanie częściej spotyka się tę drugą, choć wygodniejsza w użytkowaniu będzie kabina wolnostojąca, umieszczona na środku łazienki. Jej zastosowanie wymaga jednak posiadania odpowiedniej wielkości pomieszczenia.
  • Brodzik prysznicowy — to kwestia, która wywołuje najwięcej wątpliwości podczas wyboru. Co jest lepszym rozwiązaniem, głęboki czy płytki brodzik? Wykonany z akrylu, emaliowany czy może z porcelany? Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każde z tych rozwiązanie jest pełne zalet, ale i swoich wad. Wiele przy tym zależy od naszego budżetu, który możemy przeznaczyć na prysznic z brodzikiem. Jeżeli nie jest to duża kwota, polecamy wytrzymałe i wygodne brodziki akrylowe.

O czym pamiętać wykonując montaż kabiny prysznicowej?

Tym, co decyduje o bezpiecznym i komfortowym korzystaniu z kabiny prysznicowej, to jej prawidłowy montaż. Aby wszystkie połączenia brodzika i obudowy brodzika ze ścianami były szczelne, należy je wykonywać pod obciążeniem brodzika, np. umieszczając na jego dnie worek z piaskiem, imitujący obciążenie ciężarem biorącego prysznic człowieka. Zdjęcie obciążenia powinno nastąpić dopiero po związaniu uszczelnień, najlepiej po minimum 24 godzinach od ich wykonania. Nie żałujmy również na zakup dobrej jakości silikonów oraz pozostałych uszczelnień.

Artykuł sponsorowany