Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wyróżnione prestiżowym Godłem „Teraz Polska”!

 

Kształcenie zawodowe dekarzy i blacharzy dachowych oferowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy zostało wyróżnione w XXV edycji Konkursu „Teraz Polska” w kategorii USŁUGI.

Konkurs „Teraz Polska” ma charakter niekomercyjny. Jego zadaniem jest wyłonienie najlepszych produktów, usług, przedsięwzięć innowacyjnych i gmin. Nagrody w konkursie przyznaje Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Kapituła Konkursu w tym roku nagrodziła Godłem „Teraz Polska” 15 produktów, 6 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 2 gminy. Dodatkowo przyznane zostały dwa wyróżnienia w kategorii USŁUGI, w tym właśnie wyróżnienie dla Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Celem nadrzędnym działalności PSD zawsze była edukacja środowiska dekarskiego i jego rozwój, podnoszenie kwalifikacji zawodowych. W celu nauczania teorii i praktyki zawodu dekarza dotyczącej wykonawstwa dachów, z inicjatywy PSD i przy wsparciu Partnerów Wspierających PSD założone zostały Ośrodki Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie, Białymstoku, Bydgoszczy i Łodzi. W tych miejscach doświadczeni Dekarze uczą się innowacyjnych rozwiązań dachowych, a młodzi Dekarze uczą się fachu od wykształconej Kadry Dydaktycznej. W Ośrodkach Kształcenia Dekarzy odbywa się średnio 10 szkoleń miesięcznie w sezonie szkoleniowym. Szkolenia dla Dekarzy z PSD są w większości bezpłatne lub refundowane.

Konkurs „Teraz Polska” od ponad dwudziestu lat nagradza najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych.

W tegorocznej, XXV edycji 97% produktów i 100% usług zostało ocenione pozytywnie. Poziom był wyjątkowo wysoki. Ponad 40% przedsiębiorstw uzyskało podczas oceny jakości wynik wyższy niż 900 punktów (na 1000 możliwych). Rywalizacja była więc wyjątkowo zacięta. Kapituła Konkursu wyłoniła 25 Laureatów spośród ponad 100 uczestników. To grono jest świadectwem najwyższej jakości polskich produktów, usług, przedsięwzięć innowacyjnych i gmin. A właśnie o jakość w tym wszystkim chodzi. Od blisko 25 lat udowadniamy, że to właśnie ona jest fundamentem polskiej gospodarki – podsumowuje Michał Lipiński, Dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Wręczenie statuetek odbędzie 8 czerwca w Teatrze Wielkim w Warszawie