Jak wybrać zmywarkę do zabudowy?

Zależy ci na modnym, eleganckim i spójnym wyglądzie całej kuchni? W takim razie zmywarka do zabudowy będzie idealnym rozwiązaniem.

Pozwoli podwyższyć jakość życia i uwolni od uciążliwego zmywania, a jednocześnie niczym nie zakłóci wystroju wykreowanego wnętrza.

Komu się spodoba?

Zmywarka do zabudowy działa dokładnie na tej samej zasadzie co zmywarka wolnostojąca. Jednak dzięki temu, że możemy ukryć ją w ciągu kuchennych szafek, pozwala nam na stworzenie eleganckiego, harmonijnego wnętrza według własnej koncepcji. W związku z tym docenią ją wszystkie osoby stawiające na niebanalny design oraz możliwość dowolnego kreowania kuchennej przestrzeni. Taka zmywarka będzie oczywiście nieco droższa, jednak jej zalety sprawiają, że zakup jest warty rozważenia. Najczęściej tego rodzaju urządzenia kupowane są podczas urządzania nowych wnętrz, wymyślanych „od zera”.

Odpowiedni rozmiar

Zmywarki do zabudowy występują najczęściej w dwóch standardowych rozmiarach – o szerokości 60 lub 45 cm. Szerszy model sprawdzi się nawet w przypadku większej rodziny, ponieważ jest w stanie zmieścić w sobie kilkanaście kompletów naczyń. Natomiast model 45 cm będzie wystarczający w przypadku mniejszej rodziny, a także osób mieszkających w pojedynkę lub seniorów. Mieści się w nim nawet do 9 kompletów naczyń. Oczywiście pojemność poszczególnych modeli może różnić się między sobą, dlatego zawsze sprawdźmy dokładnie informacje podane przez producenta. Obecnie istnieje również możliwość zakupienia zmywarek do zabudowy w mniej standardowych rozmiarach, jednak w takiej sytuacji musimy liczyć się z większymi kosztami.

Panel ukryty czy odkryty?

Kolejną istotną rzeczą jest wybór rodzaju panelu sterowania. W zmywarce do zabudowy może być on bowiem zintegrowany, czyli ukryty np. na górnej wewnętrznej krawędzi drzwi zmywarki, bądź też odkryty – dostępny z zewnątrz. Plusem tego pierwszego jest możliwość całkowitego ukrycia urządzenia w ciągu szafek, a co za tym idzie bardziej estetyczny wygląd kuchni. Taki panel jest też dobrze zabezpieczony np. przed dziećmi. Zaletą drugiego typu panelu jest łatwy dostęp i szybsza obsługa.

Zmywarka do zabudowy pozwoli nam stworzyć wymarzone, perfekcyjne wnętrze. Przed jej wyborem nie zapomnijmy jednak dokładnie określić swoich potrzeb i możliwości, aby kupić model idealnie do nich dopasowany.