Klimatyzacja – rozwiązania dla domu

Klimatyzacja coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w biurach, ale także w naszych domach.

Panujące w letnich miesiącach upały sprzyjają decyzji o wyborze tego rozwiązania – w gorące dni otwarte okno czy tradycyjny wentylator nie są w stanie zapewnić odpowiednich warunków w pomieszczeniach. Dodatkowym atutem jest to, że klimatyzator domowy zapewnia optymalną temperaturę przez cały rok, dając możliwość nie tylko chłodzenia w lecie, ale również ogrzewania w okresach chłodu.

Rozwiązanie dla domu

Do zastosowań domowych najczęściej wybierane są stacjonarne urządzenia typu split. Są dostępne cenowo i nieskomplikowane, jeśli chodzi o montaż. Polega on na zainstalowaniu co najmniej dwóch jednostek, w tym jednej zewnętrznej (umieszczanej na zewnątrz budynku) i jednej wewnętrznej w wybranym pomieszczeniu.
Takie rozwiązanie jest odpowiednie, jeśli wymagana jest kontrola temperatury w jednej określonej strefie.

Wewnątrz domu lub mieszkania można jednak zamontować więcej jednostek i podłączyć je do urządzenia zewnętrznego, dzięki czemu każde odrębne wnętrze uzyskuje możliwość sterowania temperaturą w sposób niezależny. W tym wariancie wykorzystać można klimatyzatory różnego typu, odpowiednio dostosowując je pod względem stylu i wydajności do poszczególnych pomieszczeń.

Umieszczenie jednostki zewnętrznej poza budynkiem w rozwiązaniach typu split pozwala na wyprowadzenie z wnętrza wszystkich głośnych podzespołów, dzięki czemu pracująca klimatyzacja nie zakłóca spokoju domowników.

Alternatywa – klimatyzator przenośny

Jeśli klimatyzator domowy typu split nie jest odpowiednią propozycją, alternatywnym rozwiązaniem może być urządzenie przenośne. Takie sytuacje mogą mieć miejsce w przypadku małych pomieszczeń lub ograniczonego okresu korzystania z klimatyzacji czy braku zgody na montaż jednostki zewnętrznej (dotyczy to budynków wielorodzinnych).

Zaletą urządzeń przenośnych jest łatwy montaż i mobilność, co pozwala na ustawienie klimatyzatora w najbardziej optymalnym miejscu we wnętrzu. Niedogodnością jest głośność pracy, co może przeszkadzać osobom wrażliwym na bodźce dźwiękowe.

Marki na rynku

W sprzedaży dostępne są urządzenia wielu producentów. Niektóre marki są bardziej popularne, inne mniej znane, ale warte uwagi, np. KAISAI. Klimatyzatory KAISAI produkowane są przez globalne przedsiębiorstwo MIDEA w oparciu o podzespoły Toshiby i Sanyo – japońskich firm znanych z wysokiej jakości.

Produkty KAISAI to szeroki wybór sprzętu i systemów, m.in. do zastosowań domowych. Firma oferuje klimatyzatory typu split w postaci urządzeń ściennych, najczęściej wybieranych do pomieszczeń mieszkalnych, ale także jednostki przysufitowe i przypodłogowe oraz kasetonowe i kanałowe. W asortymencie znajdują się także klimatyzatory przenośne.

Firma postawiła na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, co powoduje, iż jej produkty odznaczają się wysoką oszczędnością energii, cichą i wydajną pracą, wysokim komfortem w codziennych użytkowaniu, bezpieczeństwem i gwarancją niezawodności.

Produkty KAISAI to także urządzenia ekologiczne – technologia inwerterowa zmniejsza zużycie prądu, a stosowany czynnik chłodniczy R32 ogranicza tworzenie efektu cieplarnianego.

Dobierając klimatyzator domowy warto postawić na dobre rozwiązania, aby zapewnić sobie wygodę i wysoki komfort użytkowania.