Ogrzewanie promiennikiem podczerwieni

Promiennik podczerwieni przeznaczony jest dla tych, którzy chcą ciepła podobnego do słonecznego. Dzięki najbardziej zaawansowanemu systemowi sterowania w Polsce, można zarządzać nim, z dowolnego miejsca, za pomocą telefonu.

Promieniowanie.

Dzięki specjalnej płycie promieniującej stanowiącej element grzewczy, promienniki wytwarzają ciepło, które bardzo szybko rozprzestrzenia się, w linii prostej, w wielu kierunkach. Następnie ciepło to jest przejmowane przez nas samych, jak i przedmioty z naszego otoczenia. Dlatego grzejniki promieniujące zapewniają efekt, który jest podobny do promieniowania słonecznego. Ten sposób ogrzewania zapewnia niewielką różnicę temperatur między podłogą, a sufitem, gdyż ciepło dociera do każdej części pomieszczenia.

Przewaga nad konwektorami.

W przeciwieństwie do konwektorów, promienniki zapewniają silniejsze odczucie ciepła przy użyciu tej samej ilości energii, zdecydowanie zwiększając nasze poczucie komfortu. Poza tym lepiej niż grzejniki konwekcyjne, nagrzeją wysokie pomieszczenia.

Sterowanie aplikacją mobilną.

Do grzejnika Tatou dokupić można centralę sterującą pracą systemu Cozytouch, którą następnie podłączamy do routera internetowego. Umożliwia ona zdalne zarządzanie pracą urządzenia, za pomocą drogi radiowej. Ostatnim etapem jest pobranie darmowej aplikacji mobilnej, dzięki której możemy z dowolnego miejsca, za pomocą telefonu:

  • łatwo zarządzać nieobecnościami
  • wyświetlać zużycie energii
  • analizować wydatki dotyczące energii i zaoszczędzone kwoty w tym zakresie.

System pozwala uzyskać do 45% oszczędności w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego

Promiennik podczerwieni

Czujnik ruchu i światła.

W promiennik, firma Atlantic wbudowała sensor światła i ruchu, który wykrywa obecność ludzi i zwierząt, a także odróżnia dzień od nocy. Dlatego samoczynnie obniża temperaturę, gdy nie ma nikogo w domu lub jest noc. Za pomocą czujnika rozpoznaje więc czas obecności i nieobecności w mieszkaniu oraz zapamiętuje te dane, które co tydzień są weryfikowane i analizowane. Dzięki temu urządzenie włącza się przed powrotem domowników do domu, tak, aby zapewnić im komfortową temperaturę, gdy wrócą.

W tym roku firma Atlantic Polska wprowadziła na rynek promiennik podczerwieni Tatou, który posiada niskotemperaturowy, płytowy element grzewczy, z dyfuzorem aluminiowym. Jego obudowę, ze stali wysokogatunkowej, pomalowano białym lakierem epoxy polyester. Urządzenie o mocy 1000W wystarczy na 12 m.kw. powierzchni pokoju, 1500W na 19 m.kw., natomiast 2000W na 25 m.kw. W zależności od mocy kosztuje od 816 zł do 969 zł, natomiast centralka systemu Cozytouch 571 zł.

Inne funkcje.

Grzejnik wyposażono również w czujnik, który wykrywa otwarte okno, a następnie automatycznie, zatrzymuje pracę urządzenia na czas wietrzenia pomieszczenia, tak by zapobiec stratom energii. Natomiast dzięki systemowi ASP, który przeciwdziała cyrkulacji kurzu, zalecany jest do instalacji w pokojach alergików i astmatyków.