Kominki Warszawa

Firma z Tradycjami

kominki warszawa

Kominki budujemy od 1991 roku. W początkowym okresie naszej działalności budowaliśmy tzw. kominki otwarte, czyli bez wkładów kominkowych.

W miarę upływu czasu i wraz ze wzrostem zainteresowania klientów produktami bardziej nowoczesnymi, zaczęliśmy budować kominki nowoczesne oraz rustykalne, odchodząc tym samym od kominków tradycyjnych. Rynek wkładów kominkowych i wkładów grzewczych na terenie Warszawy i całej Polski zmienił się znacząco na przestrzeni ostatnich 20 lat. Klienci wybierają kominki grzewcze nie tylko ze względów estetycznych czy emocjonalnych (miło posiedzieć przy ogniu), ale również ze względów praktycznych, jako że nowoczesne kominki grzewcze to nie tylko przyjemna atmosfera ale również skuteczne ogrzewanie domów… tak kominki grzewcze z wkładem kominkowym mogą być wykorzystywane do ogrzewania domów. Nasze kominki grzewcze można zobaczyć ma terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy do Głoskowa, gdzie wykonujemy obudowy kominkowe oraz kominki grzewcze. Wykonujemy kominki kompleksowo.

Nowoczesne kominki grzewcze

Aktualnie nasza firma wykonuje przede wszystkim kominki nowoczesne, z dystrybucją gorącego powietrza lub kominki z płaszczem wodnym. Kominkami nowoczesnymi nazywamy takie kominki, których sprawność wynosi około 70%, czyli wkład kominkowy o sprawności 70% jest już nowoczesnym kominkiem grzewczym. Takim wkładem z obudową kominkową można ogrzać dom o powierzchni dochodzącej do 200m2, w całym sezonie grzewczym. Tego rodzaju kominek grzewczy zapewni nam ciepło nie tylko jesienią czy późną wiosną, kiedy mamy do czynienia ze dużymi, wieczornymi spadkami temperatury, ale również w zimę.

Obudowy kominków

Nasze obudowy kominkowe ze względu na bardzo wysoką temperaturę wkładów kominkowych wykonujemy z najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych tak, aby wytrzymały ekstremalne temperatury panujące w komorze kominkowej. Obudowy wkładów grzewczych i wkładów kominkowych mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Wykonujemy kominki z klinkieru, piaskowca, kominki z marmuru, granitu, a nawet kamienia polnego. Można spotkać rónież kominki z elementami drewna.

Kominki grzewcze koszty i oszczędności

Kominki grzewcze już od dawna stanowią jedno z najtańszych źródeł ogrzewania. Szczególnie widać to na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego, gdzie Klienci wspomagają ogrzewanie gazowe lub olejowe kominkami grzewczymi, z wkładami kominkowymi z płaszczem wodnym lub rozporowadzeniem ciepłego powietrza na poszczególne pomieszczenia. Zużycie drewna w takim wykładzie kominkowym, przy 7-mio miesięcznym korzystaniu z kominka, nie powinno znacząco przekroczyć 8 m3. Przy kominkach otwartych lub kominkach tradycyjnych, tj. bez wkładu kominkowego zużycie drewna wzrasta trzykrotnie.

Montaż kominka grzewczego

Kominki grzewcze montujemy nie tylko w Warszawie i na terenie woj. mazowieckiego. Nasze kominki można znaleźć w domach na terenie całej Polski. Kominki to wspaniały relaks i ciepło na długie zimowe wieczory dla całej rodziny.

Kominek grzewczy. Dlaczego warto!

Człowiek od prehistorycznych czasów czuł się bezpiecznie przy ogniu, a kominek jest tego znakomitym przykładem. Jeśli przy okazji palenia w kominku można ogrzać cały dom lub chociaż jego część, to kominek staje się znakomitym wyborem. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na wkłady kominkowe, wkłady grzewcze oraz całe systemy kominkowe z dystrybucją gorącego powietrza. Mam nadzieję, że udało nam się Państwa przekonać do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Z naszymi kominkami można zapoznać się na terenie całej Warszawy lub w naszej siedzibie w Głoskowie koło Piaseczna, 15 km od Warszawy przy ulicy Kolejowej 10. Na temat kominków oraz kominków grzewczych wiemy wszystko!