Lampy loftowe – jakie modele będą najlepsze?

Aranżacje wnętrz w stylu loftowym wyróżniają się przede wszystkim obecnością industrialnych detali, co widoczne jest również w dobieranych do tego stylu artykułach oświetleniowych. Zobacz na co warto się zdecydować, myśląc o aranżacji domu w tym stylu?

Lampy do loftów można określić w kilku słowach – minimalistyczne, geometryczne, metalowe. Przeważnie nawiązują one swoją stylistyką do lamp przemysłowych, z metalowymi kloszami, często nadgryzionych przez ząb czasu, ale to tylko jedna z wielu propozycji. Jeżeli nie wiesz, jakie lampy loftowe będą najlepsze, zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Lampy sufitowe

Najczęściej są to lampy wiszące z szerokimi metalowymi kloszami – płaskimi lub zaokrąglonymi, często od środka wykańczane kontrastującym kolorem, na przykład modną obecnie miedzią. Alternatywnym wyborem są modne obecnie lampy budowane z metalowych drutów łączonych w geometryczne kształty, na przykład kule czy diamenty – najlepiej prezentują się z dekoracyjnymi żarówkami typu Edison. Minimalistycznym wyborem będą z kolei oprawki na żarówki wykończone gumowanym albo oplatanym przewodem – takim jak w żelazku.

Lampy stojące

Nie można zapominać o zróżnicowanych źródłach światła, ponieważ wtedy we wnętrzu będzie można stworzyć efektowną aranżację po zmroku. Najczęściej wybierane są lampy w formie reflektorów z metalu lub też lampy na trójnogu wykończone prostym abażurem w kolorach ziemi.

Lampy stołowe

Dopełnieniem aranżacji w stylu loftowym mogą być też lampy stołowe – najlepiej sprawdzają się w tym przypadku opisane już wcześniej lampy metalowe, ale w mniejszym rozmiarze, oraz lampki biurkowe. Również interesującym akcentem może być lampa kolonialna z metalową podstawa i białym abażurem.

Jak widać, możliwości wyboru lamp w przestrzeniach urządzonych w stylu loftowym jest bardzo wiele. Co więcej, dzisiaj tego rodzaju artykuły oświetleniowe można bez problemu zakupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych w przestępnych cenach. Wykreowanie efektownej przestrzeni w stylu loft nie musi zatem wiązać się z bardzo wysokimi kosztami!