Londyński Festiwal Designu

Każdego roku w Londynie odbywa się London Design Festival, który przyciąga wystawców z całego świata. Swoje prace prezentują na nim projektanci, pracujący w oparciu o human centered design, który stawia człowieka i jego problemy w centrum każdego projektu. Festiwal przyciąga również osoby z branży budowlanej i wyposażenia wnętrz, które chcą przygotowywać dla swoich klientów nowatorskie i ciekawe rozwiązania.

Święto najlepszych rozwiązań

London Design Festiwal odbywa się w samym centrum Londynu od 2003 roku. Aby na niego dotrzeć z Polski, najlepiej jest wybrać lot bezpośrednio do Londynu, a następnie wynająć samochód z agencji, by szybko dostać się na miejsce. Samochód może zostać podstawiony bezpośrednio na lotnisko, co znacząco ułatwi przemieszczanie się po mieście, jeżeli doleci się na lotnisko położone na obrzeżach Londynu.

Podczas festiwalu prezentowane są najlepsze pomysły dotyczące rozwiązywania problemów urbanistycznych, budowlanych, ochrony środowiska, aranżowania wnętrz czy ograniczania zużycia energii. Szybkie tempo przemian cywilizacyjnych sprawia, że niemalże co roku pojawiają się nowe problemy, z którymi zmagają się projektanci. Każde rozwiązanie przez nich prezentowane jest zarówno łatwe w użytkowaniu, jak i funkcjonalne. Przykładem jednego z najciekawszych projektów ostatnich lat są automatycznie przesuwane meble do niewielkich mieszkań – dzięki jednemu przyciskowi meble ustawione w kawalerce mogą zmienić miejsce położenia, by przestrzeń w ciasnym pomieszczeniu można było wykorzystać w zupełnie inny sposób.

Rozwiązania przyciągające klientów

Projektanci prezentujący swoje pomysły na London Design Festival mogą zainspirować osoby z branży budowlanej do lepszego planowania rozmieszczenia mieszkań, ich wielkości, układu i zastosowanych w nich rozwiązań. Dzięki wykorzystaniu ciekawych pomysłów choćby w komputerowych wizualizacjach, sprzedaż nowo powstających budynków jest łatwiejsza. Dodatkowo pomysły pomagają w planowaniu wyposażenia mieszkania czy domu, by na niewielkiej powierzchni zmieściły się wszystkie niezbędne sprzęty. Co więcej, designerskie rozwiązania sprawiają, że użytkowanie ich staje się łatwiejsze i bardziej intuicyjne.

Wszystko to sprawia, że londyński festiwal designu jest wydarzeniem, które choć raz powinna odwiedzić każda osoba związana z branżą budowlaną i wykończeniową. Dzięki niemu można nabrać zupełnie nowego spojrzenia na szereg problemów i nauczyć się rozwiązywać je w sposób najkorzystniejszy jednocześnie dla budującego i kupujących.