Najlepsze drzwi do Twojego mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Drzwi wejściowe do mieszkania

Drzwi stanowią istotną część każdej nieruchomości. Najważniejsze są te, które nazywamy wejściowymi – zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak i izolacji. Określają również ogólny wygląd mieszkania. Jednak kupowanie drzwi zewnętrznych może być wyzwaniem. Łatwo dać się przytłoczyć bogactwem dostępnych opcji i skapitulować, by podjąć pochopną decyzję. Skorzystaj z naszych wskazówek, aby uniknąć błędu!

Wybór drzwi do mieszkania – jaki materiał?

Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych, jest materiał, z którego są zbudowane. Drzwi mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, ale kilka z nich wyróżnia się szczególną popularnością.

Jakie materiały na drzwi są najczęściej wybierane?

  • drewno,
  • kompozyt,
  • tworzywa sztuczne.

Drewniane drzwi zdają się bić konkurencję na głowę i dlatego prawdopodobnie są najczęściej wybieranym rodzajem drzwi, mimo wyższej ceny. Głównym powodem, dla którego właściciele mieszkań tak chętnie sięgają po drzwi z litego drewna, jest ich wygląd – trudno jest odtworzyć estetykę drewnianych drzwi za pomocą innych materiałów. Wystarczy spojrzeć na propozycje takich producentów jak Profi-Parkiet, by się o tym przekonać. To doświadczona firma z Gdyni, która od ponad 30 lat sprzedaje podłogi drewniane i laminowane oraz oferuje ich montaż. Wykonuje również zabiegi pielęgnacyjne, jak cyklinowanie, czy olejowanie.

Co więcej, drewniane drzwi można również łatwo szlifować i przycinać na wymiar, co czyni je elastyczną opcją. Owszem, wymagają regularnej konserwacji przez cały okres użytkowania, jeśli mają wyglądać i funkcjonować jak najlepiej – jednak są tego warte.

Drzwi wejściowe do mieszkania – przeszklone czy nie?

Kiedy kupujesz drzwi zewnętrzne, możesz pokusić się o wybranie tych, które są mocno przeszklone. Przeszklenia umożliwiają przenikanie światła słonecznego, pomagając rozjaśnić wnętrze. Przeszklenie może również przyczynić się do poprawy wyglądu drzwi od zewnątrz. Jednak przeszklone drzwi kosztują nieco więcej, ponieważ są trudniejsze do zaprojektowania i wykonania.

Gdy w grę wchodzą drzwi zewnętrzne – Twój wybór prawdopodobnie będzie też zależeć od miejsca, w którym chcesz zainstalować drzwi. Jeśli zamierzasz umieścić je z przodu mieszkania, odpowiednia może być jedynie odrobina przeszklenia. Jeśli szukasz drzwi tarasowych, to możesz sobie pozwolić na więcej fantazji w tym zakresie.

Bezpieczne drzwi – o czym pamiętać?

Przeszklenie (lub jego brak) może również stanowić kluczowy element zabezpieczenia drzwi zewnętrznych. Szkło laminowane zapewnia lepsze bezpieczeństwo niż zwykłe szkło – składa się z dwóch tafli szkła po obu stronach arkusza laminatu, które wytrzymają wszystkie próby włamania z wyjątkiem najbardziej przygotowanych. Ponadto wszystkie drzwi zewnętrzne powinny być wyposażone w solidny zestaw zamków.

Drzwi zewnętrzne są z pewnością najważniejszymi drzwiami w każdej nieruchomości, a wybór tych idealnych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa i harmonijnego wyglądu. Twój ostateczny wybór będzie jednak ostatecznie zależał od osobistych preferencji – dlatego wybierz drzwi gdynia, które zrobią na Tobie największe wrażenie.

Artykuł sponsorowany