Narożniki z funkcją spania – czy to wygodne rozwiązanie?

Narożniki z funkcją spania

Narożnik z funkcją spania to wielozadaniowy mebel, który doczekał się licznego grona zadowolonych użytkowników. Doskonale zdaje egzamin jako mebel wypoczynkowy w salonie, a jednocześnie zapewnia możliwość przenocowania gości, np. rodziny lub znajomych przyjeżdżających z wizytą. Czy warto kupić narożnik z funkcją spania i czy jest on w stanie zapewnić taką samą wygodę, jak tradycyjne łóżko? Sprawdzamy!

Funkcjonalny narożnik rozkładany do salonu lub sypialni

Liczne walory użytkowe sprawiają, że wiele osób przy aranżacji salonu lub sypialni decyduje się wybrać nowoczesny narożnik. Mebel ten jest wręcz niezastąpiony podczas rodzinnego odpoczynku, jak również spotkań w gronie znajomych. Narożnik może mieć różne wymiary, stylistykę oraz kolory tapicerki. Dzięki temu, można go zgrabnie dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Marzy Ci się elegancki narożnik beżowy, granatowy, a może w modnym kolorze musztardowym? Z łatwością znajdziesz taki model, który w stu procentach spełni Twoje indywidualne oczekiwania!

Narożnik z funkcją spania – tak czy nie?

Kiedy warto wybrać narożnik z funkcją spania? Taki mebel z pewnością przyda się tam, gdzie salon pełni równocześnie rolę sypialni i brakuje miejsca na wstawienie dodatkowego łóżka. W takiej sytuacji narożnik pełni podwójną rolę – podczas dnia służy do wypoczynku oraz relaksu, a w nocy zapewnia miejsce do snu.

Pomimo funkcji spania, wiele narożników lepiej sprawdza się do okazyjnego, niż codziennego spania. Mało który mebel jest w stanie zapewnić tak wysoki poziom wygody, jak łóżko z komfortowym, dopasowanym do potrzeb użytkownika materacem. Z tego względu, narożnik z funkcją spania nie jest polecany dla osób, które mają problemy z kręgosłupem.

Kiedy najlepszym rozwiązaniem jest narożnik bez funkcji spania?

Z uwagi na lżejszą konstrukcję oraz formę, narożnik bez funkcji spania jest polecanym rozwiązaniem zwłaszcza tam, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Lekka sylwetka w połączeniu z minimalistycznym stylem idealnie komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami wnętrz. Warto zauważyć, że mebel ten okazyjnie również może służyć do spania, a zatem umożliwia przenocowanie dodatkowej osoby w domu.

Narożniki bez funkcji spania często są bardzo funkcjonalnymi meblami i w przeciwieństwie do większości narożników rozkładanych, mogą posiadać np. regulację zagłówków oraz podłokietników. Niektóre zaawansowane, wysokiej klasy narożniki są również wyposażone w elektrycznie wysuwane podnóżki. To sprawia, że zapewniają one najwyższy poziom wygody podczas wypoczynku w salonie.

Dodatkową zaletą narożnika bez funkcji spania jest mniejsza waga, dzięki czemu łatwiej można go przesunąć np. podczas porządków lub zmiany aranżacji pokoju.

Wybór odpowiedniego narożnika do salonu jest uzależniony od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Niektórzy bez chwili wahania zdecydują się na wszechstronny narożnik rozkładany, podczas gdy inni wybiorą lżejszy narożnik bez funkcji spania. Każdy wybór jest dobry, jeśli spełnia konkretne wymagania użytkowników.