Nowe plany inwestycyjne JHM Development. Znamy szczegóły

Spółka JHM Development udostępniła najnowsze plany inwestycyjne na lata 2015 – 2017. Dziś wiemy już, że deweloper chce zwiększyć swoją sprzedaż z 200 do 300 lokali mieszkalnych rocznie. To możliwe?

Ambitne plany JHM Development

Nowe mieszkania w Katowicach, Rumi i Łowiczu

W komunikacie opublikowanym przez spółkę czytamy, że deweloper chce zwiększyć poziom rocznej sprzedaży do 300 mieszkań w roku 2017.

Od początku 2015r. spółka uruchomiła sprzedaż niespełna 0,7 tys. lokali i rusza z nowymi projektami budowlanymi w Łowiczu, Katowicach, Rumi, Brzezinach i Koninie – odpowiednio 50, 205, 237, 46 i 144 mieszkań.

Halina Mirgos – prezes JHM Development informuje, że pierwsze M2 będą oddane pod klucz w Rumi i Katowicach, a pozostałe projekty kontynuowane i sukcesywnie udostępniane klientom do IV kw. 2017r. Przedstawicielka spółki chce, aby jej firma osiągnęła roczną sprzedaż na poziomie 300 lokali mieszkalnych w skali roku. JHM Development ma osiągnąć ten pułap w ciągu najbliższych 24 miesięcy.

Plany na najbliższe lata

Deweloper dysponuje dużym zapleczem. Spółka zarządza niewykorzystanymi ziemiami o łącznej powierzchni blisko 20 ha, na których powstaną obiekty mieszczące ok. 1,1 tys. mieszkań.

Na koniec ubiegłego roku JHM Development osiągnęła sprzedaż na poziomie przeszło 200 mieszkań w skali roku. W porównaniu do 2013r. spółka odnotowała wzrost o wartości 100%.

Opublikowano raport, z którego wynika, że 30% całego portfela transakcyjnego spółki stanowiły mieszkania z dopłatami w ramach programu MdM.

W ciągu kilkunastu miesięcy firma zdecydowała się na zwiększenie gruntów w Łowiczu [ok. 2 tys. metrów kwadratowych], na których powstanie kilkadziesiąt nowych mieszkań.

JHM Development w liczbach

JHM Development jest jedną z największych spółek deweloperskich notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, która działa na rynkach: mieszkaniowym i komercyjnym [za inwestycje komercyjne odpowiada spółka córka, tj, JHM1].