Nowoczesne mieszkanie w Krakowie – jak i gdzie kupić?

mieszkanie w Krakowie

Własne cztery kąty w Krakowie to marzenie niejednej osoby. Z finansowego punktu widzenia to poważne przedsięwzięcie, ponieważ ceny nowych lokali mieszkalnych w stolicy Małopolski należą do jednych z najwyższych w Polsce. Czym zatem kierować się przy wyborze takiej nieruchomości?

Nowe mieszkanie w Krakowie – jakie powinno być?

To, jakie powinno być nowe mieszkanie w Krakowie, zależy w głównej mierze od indywidualnych preferencji oraz finansowych możliwości. Przy wyborze nieruchomości mieszkalnej pod uwagę bierze się przede wszystkim jej wartość, metraż, lokalizację oraz rozkład pomieszczeń. W omawianym kontekście liczy się również infrastruktura komunikacyjna, handlowa i usługowa. Wysoko w cenie jest także bliskość terenów rekreacyjnych. Osoby zainteresowane nabyciem mieszkania w Krakowie mają też na uwadze jego przeznaczenie. Pod innym kątem kupuje się nieruchomość mającą zaspokoić własne potrzeby mieszkaniowe, a pod innym przeznaczone na wynajem. Poza tym ważnym czynnikiem wpływającym na wybór lokalu mieszkalnego jest to, kto będzie w nim mieszkał: rodzina, bezdzietna para czy singiel.

Nowe mieszkanie w Krakowie – gdzie szukać?

Planując zakup mieszkania w Krakowie, należy zacząć od zorientowania się w sytuacji na rynku pierwotnym. W tym celu trzeba zapoznać się z ofertami różnych deweloperów mających w swojej ofercie nowe mieszkania. Podgórze Duchackie to jedna z lokalizacji w grodzie Kraka, gdzie inwestycje mieszkaniowe realizuje firma Ekopark. Usytuowane tutaj nowe mieszkania cieszą się bardzo dużą popularnością. Wybór lokalizacji jest w ogromnym stopniu powiązany z przeznaczeniem nieruchomości. Jeżeli np. ktoś zamierza wynajmować ją studentom, będzie rozglądać się za mieszkaniami usytuowanymi w bliskim sąsiedztwie uczelni wyższych.

Nowe mieszkanie w Krakowie – gdzie kupić?

Satysfakcja z zakupu mieszkania zależy m.in. od nawiązania współpracy z odpowiednim deweloperem. Musi być to firma doświadczona i sprawdzona, która cieszy się mocną pozycją w branży oraz dobrą sytuacją finansową.