Nowoczesne systemy sterowania ogrzewaniem w domu inteligentnym

Dysponując odpowiednio nowoczesnymi rozwiązaniami, każdy właściciel budynku może swobodnie zarządzać przypisanymi do nich urządzeniami grzewczymi, klimatyzacją, czujnikami ruchu czy oświetleniem. Zdalna obsługa i szybkość monitorowania pozwalają na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w domu, a jednocześnie przyczyniają się do optymalizacji kosztów jego utrzymania. Jednym z najbardziej innowacyjnych systemów tego typu jest iT600 firmy SALUS, pozwalający na wygodną obsługę za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

Bramka internetowa

Kluczowy element systemu SALUS iT600 Smart Home to bramka internetowa, za pośrednictwem której odbywa się komunikacja między wszystkimi urządzeniami obecnymi w budynku. Użytkownik zyskuje w ten sposób pełną kontrolę nad systemem – niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie aktualnie się znajduje. Inteligentny dom może być sparowany nawet z setką urządzeń, np. czujnikami okien i drzwi, regulatorami temperatury czy smart-plugami.

Personalizacja zależności

W ramach jednego systemu iT600 Smart Home możliwa jest współpraca nawet kilku urządzeń. Jego funkcjonalność użytkowa wynika z możliwości sprecyzowania reguł OneTouch. Ich personalizacja pozwala na sterowanie zarówno urządzeniami, jak i grupami urządzeń. Użytkownik może też tworzyć własne zależności między poszczególnymi elementami systemu (czyli kreować scenariusze zdarzeń), dzięki czemu inteligentny dom obsługiwany jest w sposób bardziej ekonomiczny i bezpieczny.

Bezprzewodowa komunikacja

System iT600 Smart Home to seria bezprzewodowa, pozwalająca na swobodą adaptację zarówno w nowych, jak i używanych budynkach. Obsługuje ogrzewanie podłogowe, grzejnikowe oraz mieszane. Komunikacja bezprzewodowa odbywa się dwukierunkowo. Sygnał wysyłany jest od nadajnika do odbiornika, po czym następuje potwierdzenie jego odbioru. W ten sposób użytkownik zyskuje informacje o stanie urządzenia odbiorczego, np. głowicy termostatycznej. Bezpłatna aplikacja Smart Home jest niezwykle łatwa w obsłudze. Pozwala na zarządzanie kilkoma systemami, a także daje możliwość stworzenia bazy inteligentnego budynku.