Nowy System Linear Q4 Line – wybierz okna do renowacji swojego domu

Bez wątpienia stolarka okienna ma duży wpływ na ograniczenie mostków termicznych, gdy zastosowane są odpowiednie uszczelnienia, a także profile o budowie gwarantującej izolację termiczną. Dlatego nowy system Linear Q4 Line doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku nowo budowanych domów, ale również tych poddawanych renowacji. Niski współczynnik przenikalności cieplnej w połączeniu z efektownym designem gwarantują świetny efekt. Warto dowiedzieć się więcej na temat mocnych stron systemu Linear Q4 Line i tego, co go wyróżnia.

Linear Q4 Line – design na miarę Twoich potrzeb nie tylko przy budowie, ale i renowacji domu

Co wyróżnia profil Gealan Linear? Przede wszystkim nowoczesne technologie z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, które umożliwiają stworzenie okien o smukłych i eleganckich profilach. Linear Q4 Line to system w ramach, którego można tworzyć nie tylko okna, ale i drzwi wejściowe czy też drzwi balkonowe. Wymieniając starą stolarkę okienną, trzeba odpowiednio dopasować wymiar okien i zapewnić ich wiatro, a także wodoszczelność. Tutaj duże znaczenie ma właściwy montaż, ale ważne są również właściwości samych profili okiennych i skrzydeł. Otóż Linear Q4 Line, dzięki profilom 6-komorowym i skrzydłom 5-komorowym gwarantują świetną izolację termiczną. To jeszcze nie wszystko, bowiem w tym systemie mamy jeszcze do czynienia ze środkowym uszczelnieniem, które skutecznie blokuje przepływ ciepła, a zatem również powstawanie mostków termicznych. W przypadku Linear Q4 Line mamy do czynienia z profilami PVC wzmocnionymi stalą. Technologia z zastosowaniem ramek dystansowych stworzonych z połączenia tworzywa sztucznego z cienką blachą ze stali szlachetnej, czyli TGI®-Spacer zapewnia uzyskanie niskiego współczynnika Uw dla całej konstrukcji okna. W przypadku okien tego systemu można stosować pakiety dwuszybowe lub trzyszybowe. Te drugie mogą dodatkowo zwiększać izolację cieplną. Na pewno decydując się na termomodernizację budynku opierającą się nie tylko na dociepleniu, ale i wymianie stolarki okiennej, warto zdecydować się na Linear Q4 Line.  

Wygląd profili okiennych dopasowany do elewacji, ale i wnętrz, czyli 58 możliwości specjalnie dla Ciebie

Czy można wykończyć okna na 58 różnych sposobów? System Linear Q4 Line udowadnia, że idealne dopasowanie do elewacji, ale i wnętrz jest możliwe. W końcu można wybrać inną okleinę na wewnętrzną część okien i zupełnie inną, kontrastująca, na zewnątrz. Powierzchnia zewnętrzna może być metaliczna, w imitującym szczotkowane srebro odcieniu palety RAL. Z kolei wewnętrzna stolarka PVC może być pokryta okleiną RealWood albo jednobarwną strukturalną czy też matową. Konfiguracji może być naprawdę wiele. Do pokoju dziewczynki można wybrać okno z okleiną w kolorze kremowo-biało-matowym. Z kolei do salonu w stylu hi-tech przykładowo okleinę metaliczną bądź czarną i matową. Okna Linear Q4 Line dopełnią wnętrze w wybranym stylu i będą kolorystycznie współgrać nie tylko z wykończeniem ścian, ale i elementami wyposażenia. Również elewacja może stać się ciekawsza dzięki oknom Linear Q4 Line. Otóż wpływ mają na to wąskie ramki i duże przeszklenia, a także dobór kontrastujących lub dopasowanych monochromatycznie oklein okiennych. Co więcej kanciaste kształty, idealnie imitujące stolarkę aluminiową, nadadzą elewacji jak i pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru. Nie zapominajmy również, że do budynku poddawanego renowacji po zamontowaniu takich okien będzie wpadać znacznie więcej światła. Wpływ ma na to niska wysokość złożenia ramy i skrzydła wynosząca zaledwie 110 mm. Przez to przeszklenia mogą być zdecydowanie większe. A jeśli jesteśmy już przy nich, to warto wspomnieć, że można wybrać szyby bezpieczne, hartowane, o wyższym współczynniku izolacji akustycznej, a nawet przyciemniane. W związku z tym szklenie można dobrać względem położenia budynku, występującego hałasu czy uciążliwości intensywnego światła np. w sypialniach. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wybierając takie okna dba się o ekologię i to podwójnie! 

Linear Q4 Line – Zrównoważony Rozwój i zasadzone drzewo za każde kupione okno 

Firma Stollar Okna i Drzwi (producent systemu Linear Q4 Line) już nieraz udowadniał nam, że wszystkie jego działania są mocno powiązane z ochroną środowiska. W samym 2021 roku, dzięki aktywnemu udziałowi w procesach recyklingu profili okiennych, przyczynił się do ograniczenia CO2 o 764 tony! Wprowadzając nowy system na rynek, akcent ekologiczny również nie mógł zostać pominięty. Otóż rdzeń profilu okiennego został stworzony z materiałów ponownie przetworzonych. Dodatkowo idąc z duchem Zrównoważonego Rozwoju, producent zapowiedział, że za każde sprzedane okno w systemie Linear Q4 Line posadzi jedno drzewo. Dzięki takim akcjom, każdy Klient ma realny wpływ na poprawę środowiska.