Najlepsze strategie udanego poszukiwania pracy

strategie udanego poszukiwania pracy

Szukanie pracy to już nie tylko składanie podań i nadzieja na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Niewiele osób może tak po prostu złożyć podanie, przejść rozmowę kwalifikacyjną i znaleźć pracę na dzisiejszym konkurencyjnym i opartym na sieci kontaktów rynku pracy.

Osoby, które odnoszą największe sukcesy w poszukiwaniu pracy, stosują różne strategie, od tworzenia portali społecznościowych po określanie firm, co pozwala im wyróżnić się z tłumu. Wypróbuj te strategie szukania pracy, aby przyspieszyć swoje poszukiwania, znaleźć kontakty, które mogą pomóc, sprawić, by twoje CV zostało zauważone, a rozmowy kwalifikacyjne były udane, dzięki czemu otrzymasz ofertę pracy.

Szukaj właściwych ofert pracy

Korzystaj z wyszukiwarek ofert pracy, używając słów kluczowych, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom i miejscu, w którym chcesz pracować. Zawężenie kryteriów wyszukiwania pozwoli Ci zaoszczędzić czas, pomoże Ci skupić się na poszukiwaniu pracy i da Ci bardzo trafne oferty pracy do przejrzenia (a mniej nietrafionych do przebrnięcia).

Szukaj pracy tam, gdzie firmy zatrudniają

Jeśli wiesz, gdzie firmy szukają kandydatów, możesz tak się ustawić, by zwiększyć swoje szanse na znalezienie się wśród menedżerów zatrudniających. Jedną z ważnych strategii poszukiwania pracy jest skupienie swoich wysiłków na tych samych stronach internetowych, których firmy używają do rekrutacji ogloszenia24m.pl

Upewnij się, że firmy mogą Cię znaleźć

Kiedy szukasz pracy, musisz sprawić, by pracodawcy mogli Cię łatwo znaleźć w sieci. Pracodawcy, którzy mogą być zasypywani życiorysami, kiedy umieszczają oferty pracy, często poszukują kandydatów pasywnych kandydatów, którzy niekoniecznie szukają pracy, ale mogą być nią zainteresowani, jeśli pojawi się odpowiednia oferta).

Dobre miejsce w Google

Załóż profile na LinkedIn i innych profesjonalnych serwisach społecznościowych. Jeśli to możliwe, w adresie URL użyj swojego imienia. Kiedy potencjalni pracodawcy szukają Cię w sieci, profile te zazwyczaj zajmują wysokie pozycje, więc zapewnisz rekruterom, pracodawcom i osobom kontaktowym silne, pozytywne i profesjonalne wrażenie, że jesteś kandydatem, którym powinni się zainteresować.

Dostosuj swoje CV i list motywacyjny

Ważne jest, byś poświęcił czas na napisanie życiorysu i listu motywacyjnego, w których konkretnie połączysz swoje kwalifikacje z kryteriami rekrutacji na stanowiska, o które się ubiegasz. Menedżer zatrudniający będzie mógł od razu stwierdzić, dlaczego i w jaki sposób jesteś wykwalifikowany na dane stanowisko. Będziesz miał znacznie większe szanse na rozmowę kwalifikacyjną, jeśli napiszesz ukierunkowany życiorys, niż jeśli wyślesz ogólny list i życiorys.

Osiągnij sukces w rozmowie kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna jest oczywiście tym, co sprawi, że dostaniesz ofertę pracy – albo nie. Poświęć trochę czasu na przygotowanie się. Zbadaj firmę, zanim udasz się na rozmowę, ubierz się odpowiednio, przećwicz odpowiedzi i zadawanie pytań podczas rozmowy, a także podejmij wspólny wysiłek, by zaimponować rozmówcy swoimi umiejętnościami, doświadczeniem, pewnością siebie i wiedzą.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*