Remontujesz kuchnię? Z pożyczką online wyremontujesz też łazienkę!

 

Już od dawna planujesz remont, jednak zawsze wydaje Ci się, że wciąż masz za mało środków? A może cały czas do głowy przychodzą Ci nowe pomysły i nie możesz się zdecydować, na co konkretnie wydać odłożone pieniądze?

Rozwiązanie problemu może być dużo prostsze niż myślisz – wystarczy, że skorzystasz z pożyczki online. Drobne zobowiązanie pomoże Ci w realizacji planów i pozwoli na przykład na gruntowny remont całego mieszkania.

Prędzej czy później nadchodzi moment, w którym dochodzimy do wniosku, że nasze mieszkanie wymaga remontu. Początkowo możemy planować odnowienie tylko jednego lub dwóch pomieszczeń – musimy przecież liczyć się z środkami finansowymi, którymi dysponujemy. Czasami plany odkładamy nieco w czasie, by  zaoszczędzić większą kwotę na upragniony remont. Jednak, co zrobić w sytuacji, kiedy część odkładanych pieniędzy będziemy musieli poświęcić na nieprzewidziane wydatki? Możemy po prostu skorzystać z pożyczki.

Pożyczka na remont: brać czy nie?

Pożyczka na remont ma niemal taką samą liczbę zwolenników jak i przeciwników. Część osób uważa, że remont może poczekać, aż uzbieramy środki w odpowiedniej wysokości; jednak w niektórych sytuacjach (takich jak chociażby zalanie przez sąsiada z góry) odnowienie mieszkania jest po prostu konieczne. Niezależnie od sytuacji, w której się znajdujemy, warto zastanowić się nad drobną pożyczką na remont.. Dlaczego? Po pierwsze, zapas gotówki sprawi, że nie będziemy musieli oszczędzać na materiałach budowlanych, takich jak panele czy farby. Potraktujmy remont jak inwestycję, – jeśli kupimy lepsze wyposażenie, posłuży nam znacznie dłużej.

Otrzymując pożyczkę mamy okazję kupić wymarzone meble czy inne elementy wyposażenia, na które nie moglibyśmy sobie pozwolić, posiadając jedynie zaoszczędzone wcześniej środki.

Pożyczka online: komfort pożyczania pieniędzy

Jeśli pożyczka kojarzy Ci się wyłącznie z długimi kolejkami i żmudnymi formalnościami, to najwyższy czas to zmienić. Pożyczka przez Internet to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają czasu na wypełnianie dużej liczby dokumentów i wyczekiwanie na swoją kolej w placówce instytucji finansowej. Pożyczka online to komfort pod każdym względem. Żeby złożyć wniosek wystarczy komputer ze sprawnym łączem internetowym.

Doskonałym przykładem jest serwis wonga. Jak w tym przypadku przebiega procedura zaciągania zobowiązania? Po pierwsze Klient musi wejść na stronę internetową firmy, a następnie wybrać interesującą go ofertę – pożyczkę krótkoterminową, bądź ratalną, kwotę pożyczki i okres spłaty. Kolejnym krokiem jest wypełnienie specjalnego formularza, w którym należy umieścić wybrane dane osobowe służące do weryfikacji potencjalnego Klienta oraz sprawdzenia jego historii kredytowej w BIK i biurach informacji gospodarczej. Przed zawarciem umowy wonga.com przesyła do Klienta Formularz Informacyjny, który zawiera zestawienie najważniejszych cech produktu oraz praw, jakie przysługują Klientowi. W ten sposób Klient może porównać warunki pożyczki z innymi ofertami i ma czas do namysłu przed zawarciem umowy. Jeśli Klient zaakceptuje warunki oferty i zdecyduje się na zawarcie umowy, wybrana wcześniej kwota zostaje przelana na jego konto bankowe.

Dwie opcje, czyli kilka słów o pożyczce krótkoterminowej i ratalnej

Jeśli potrzebujemy niewielkiego zastrzyku gotówki (na przykład chcemy mieć pewność, że w razie konieczności dokupienia dodatkowych materiałów będzie nas na to stać), lepszym rozwiązaniem wydaje się pożyczka krótkoterminowa. W ramach tej oferty nowy Klient może otrzymać do 1500 zł pożyczki, przy czym okres spłaty wynosi w tym wypadku maksymalnie 60 dni. Koszt pożyczki krótkoterminowej dla każdej osoby, która po raz pierwszy korzysta z usług wonga, wynosi zaledwie 10 zł.

Koszt pożyczki w przypadku nowych Klientów jest naprawdę niewielki – to zaledwie 10 zł.

Z kolei, jeśli planujemy nieco większy remont niż pierwotnie zakładaliśmy, przyda nam się trochę więcej gotówki – idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie skorzystanie z pożyczki ratalnej. W wonga nowi Klienci mogą otrzymać nawet 3000 zł na okres do 12 miesięcy – spłata zobowiązania nie jest dzięki temu uciążliwa. Koszt tego rodzaju pożyczki można sprawdzić na stronie głównej serwisu – wystarczy odpowiednio ustawić specjalne suwaki, (czyli wybrać sumę i okres spłaty, które nas interesują).

Pożyczka na remont to dobry pomysł, należy jednak pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem dla naszego domowego budżetu jest sytuacja, gdy środki z tytułu pożyczki są wsparciem finansowym, a nie całkowicie finansują inwestycję.