Pięć plusów kamienistego ogrodu

Pogoda staje się coraz bardziej nieprzewidywalna, a szybki styl życia sprawia, że nie mamy dużo wolnego czasu. Z tego powodu tradycyjne ogrody i idąca z tym konieczność ich pielęgnacji, stają się nieco problematyczne. Biorąc to pod uwagę, przedstawiamy pięć korzyści płynących z posiadania ogrodów kamienistych.

Przetrwają ciężkie warunki naturalne

Intensywne słońce, silne wiatry czy długie susze nie są w tym przypadku zmartwieniem. Rośliny, które sadzi się w kamienistych ogrodach są bardzo wytrzymałe i odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne i radzą sobie bardzo dobre zarówno podczas ulewnych deszczów, jak i w czasie długiej suszy.

kamienisty ogród 5

Nie wymagają nadmiernej opieki

Kamieniste ogrody są idealne dla ludzi, którzy prowadzą intensywny styl życia i niekoniecznie mają czas na koszenie trawnika, nawadnianie ogrodu czy wyrywanie chwastów.

kamienisty ogród

Wyglądają świetnie cały rok

Jeśli tylko dobierze się odpowiednią roślinność (np. wiecznie zieloną), to ogród będzie bardzo dobrze wyglądał przez cały rok.

kamienisty ogród

Ogród wydaje się większy

Kamieniste ogrody wymagają mniej roślin niż tradycyjne odmiany. Wolne przestrzenie można śmiało wypełnić mniejszymi kamyczkami. Dzięki temu ogród wydaje się większy niż ma to miejsce w rzeczywistości.

kamienisty ogród

Różnorodność

Kamieniste ogrody mogą stanowić kombinację niewielkich kamyczków oraz wielkich kamieni czy głazów, dzięki czemu powierzchnia jest bardziej różnorodna.