Plusy ogrzewania domu gazem

Wybierając ogrzewanie centralne w domu zawsze  duże znaczenie mają koszty eksploatacji oraz  komfort użytkowania. Dla wielu użytkowników coraz większą wagę  ma również aspekt ekologiczny. Należy przyznać, że pod każdym z tych aspektów ogrzewanie gazem  LPG wiedzie prym przed konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Tanie, wygodnie i ekologiczne ogrzewanie

Dostawcy gazu w formie płynnej oferują go w coraz bardziej atrakcyjnych cenach, co powoduje, że ogrzanie domu w sezonie jesienno-zimowym nie wpłynie drastycznie na budżet domowy. Poza tym ceny gwarantowane są na rok z góry, więc wiadomo jakie opłaty należy zaplanować z wyprzedzeniem. Dość często nowym klientom proponuje się promocyjne ceny w początkowym okresie dostaw albo partycypację w kosztach instalacji przydomowego zbiornika na gaz.

Wygoda ma również duże znaczenie – piece CO zasilane gazem z przydomowych zbiorników są praktycznie bezobsługowe; raz ustawione opcje temperatury i czasu nagrzewania stale regulują pracę urządzenia. Do tego użytkowcy nie muszą zaprzątać sobie głowy terminowym napełnianiem zbiorników, ponieważ wyposażone są one w elektroniczne poziomowskazy. Za ich pomocą informacja o niskim poziomie gazu przekazywana jest bezpośrednio do dostawcy, który planuję dostawę paliwa z odpowiednim wyprzedzeniem.

Warto pomyśleć o środowisku naturalnym. Instalując przydomowe zbiorniki na gaz LPG mamy pewność, że nie będzie on dla niego nadmiernie uciążliwy. Propan-butan spala się czysto, nie wydzielając przy tym toksycznych spalin w takich ilościach jak ma to miejsce w przypadku innych rodzajów paliw.

Profesjonalne doradztwo przed instalacją

Proces instalacji CO jest wieloetapowym i dość skomplikowany, przez co dla ludzi, którzy nie mają odpowiedniego doświadczenia mogą mieć duże trudności, aby poradzić sobie samemu. Z tego powodu firmy zajmujące się dostawą butli i zbiorników na gaz LPG zatrudniają doradców, którzy na każdym etapie inwestycji są w stanie pomóc klientowi w podjęciu właściwych decyzji.

Niezwykle ważny będzie wybór rodzaju zbiornika. Najbardziej uniwersalne są modele naziemne, które można zainstalować w praktycznie każdych warunkach, nawet gdy poziom wód gruntowych na działce jest bardzo wysoki. Z kolei modele podziemne lub okopcowane nie zakłócają aranżacji ogrodu wokół domu, a przy tym można je umieszczać bardzo blisko budynku, co sprawdza się na małych lub wąskich działkach. Na rynku dostępne są obecnie przydomowe zbiorniki na gaz o różnych pojemnościach, które mieszczą się w zakresie pomiędzy 2700 l a 6400 l.

Podstawowym działaniem w drodze do instalacji wybranego zbiornika będzie pozyskanie aktualnych map geodezyjnych terenu. Następnie należy uzyskać akceptację wykonanego projektu w odpowiednim urzędzie oraz zgłosić budowę w Starostwie Powiatowym. Po dokonaniu tych formalności wreszcie będzie można zacząć wykonywanie wykopu i płyty fundamentowej pod zbiornik. Ostatecznym krokiem jest instalacja licznika i pierwsze napełnienie zbiornika gazem LPG. Od tej pory możemy się cieszyć wygodnym systemem ogrzewania.