ROCKWOOL MONROCK PRO – profesjonalna izolacja dla dachów

MONROCK PRO
FOT. ROCKWOOL

MONROCK PRO to płyty ze skalnej wełny mineralnej, które stosuje się jako niepalne ocieplenie dachów płaskich, w układzie izolacji jednowarstwowym lub dwuwarstwowym. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła, płyty MONROCK PRO szczególnie nadadzą się do dachów o podwyższonych wymaganiach termicznych.

Płyty MONROCK PRO można wykorzystać do ocieplenia dachu płaskiego zarówno na blasze trapezowej, jak i na stropie betonowym. Izolację przymocować można na dwa sposoby – przy pomocy lepiku asfaltowego (klej bitumiczny) bądź łączników mechanicznych. Skalna wełna mineralna zapewnia bezpieczeństwo każdego rodzaju dachu płaskiego, bez względu na zastosowany materiał pokryciowy.

Informacje techniczne

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: λD = 0,037 W/mK
Obciążenie charakterystyczne ciężarem własnym: 1,30 kN/m³
Klasa reakcji na ogień: A1 wyrób
Deklaracja Właściwości Użytkowych: RW-PL/G-DoP-2040/B/14/w1
Norma: EN 13162:2012
Certyfikat Zgodności CE: 1390-CPR-0163/09/P; 1390-CPR-0162/09/P
Atest higieniczny: HK/B/0439/01/2011

Wymiary

Długość: 2000 mm
Szerokość: 600 lub 1200 mm
Grubość: od 80 do 240 mm

Cena (netto):
Od 25 zł/m2

Porada eksperta

Płyty do ocieplania stropodachów niewentylowanych MONROCK PRO kładziemy bezpośrednio pod powłokowe pokrycia dachowe, przyklejając lub przytwierdzając mechanicznie do niej papę podkładową. W pierwszym wypadku nakładamy na podłoże klej KB MONROCK mechanicznie, pasmowo (za pomocą maszyny do dystrybucji kleju) lub plackami – tak, by pokrywał on ok. 40-50% powierzchni klejonej. Łączniki mechaniczne umieszczamy zaś w miejscu zakładki papy w rozstawie uzależnionym od strefy dachu. Aby usprawnić ten typ mocowania, warto skorzystać z urządzenia do automatycznego wkręcania łączników, tzw. kombajnu. Niezależnie od rodzaju stropu, w każdej warstwie ocieplenia płyty należy układać „na mijankę”. W miarę możliwości powinniśmy też tak rozplanować prace wykonawcze, żeby zminimalizować ilość wprowadzanych na dach obciążeń.

Tomasz Kwiatkowski,
Doradca techniczny ROCKWOOL Polska