Różne rodzaje podnośników – czym kierować się przy wyborze?

Zalety różnych podnośników jak wybrać odpowiedni

Podnośniki są niezastąpione, gdy chodzi o przeprowadzanie prac wysokościowych. Zaoszczędzają czasu. Nie generują dodatkowych kosztów. Są stabilne, rzadko się psują, a odpowiednia konserwacja urządzenia zapewnia użytkowanie przez lata.  

Zalety różnych podnośników jak wybrać odpowiedni?

W przypadku kiedy nie możemy skorzystać z tradycyjnych narzędzi do prac wysokościowych, czyli drabiny lub rusztowania, należy rozważyć wykorzystanie podnośnika. W zależności od naszych wymagań możemy dobrać odpowiednią maszynę.

Podnośnik nożycowy, to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy nie możemy postawić rusztowania. Mobilny charakter urządzenia pozwala na akces do trudno dostępnych miejsc. Dzięki niemu wykonamy prace związane z termoizolacją budynków, montażem elementów po zewnętrznej stronie elewacji. Podnośnik nożycowy znajdzie także zastosowanie podczas rozstawiania scen oraz montowaniu konstrukcji eventowych. Duża powierzchnia platformy pozwala na zabranie ze sobą potrzebnego wyposażenia oraz transportu większej ilości osób.

Podnośnik koszowy może znaleźć zastosowanie kiedy trzeba dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Jego wymiary są mniejsze niż podnośnika nożycowego – zmieszczą się w nim dwie osoby ze sprzętem. Dobrze nadaje się do prac wymagających większej precyzji.

Podnośnik przegubowy jest przydatny podczas lekkich prac. Mimo to posiada stabilną i solidną konstrukcję. W koszu urządzenia zmieszczą się dwie osoby. Zwykle wyróżniają się niewielkimi gabarytami oraz niską wagą. Dzięki temu są łatwiejsze do garażowania, a także wjadą w ciaśniejsze alejki i uliczki. Używa się ich podczas montowania sieci elektrycznych lub przy pracach dekarskich.

Jak działa podnośnik hydrauliczny?

Urządzenie funkcjonuje na zasadzie prasy hydraulicznej. Ramiona podnośnika są wysuwane za pomocą specjalnej substancji, której wypychanie pod odpowiednim ciśnieniem powoduje, że siłowniki urządzenia potrafią utrzymać duże ciężary. Dzięki temu możemy liczyć na bezpieczeństwo podczas pracy i zapewnienie stabilności podczas transportowania narzędzi, czy większych elementów w koszu podnośnika. 

Dlaczego warto postawić na wynajem podnośnika?

W zależności od typu prowadzonej działalności zapotrzebowanie na podnośniki może być różne. Jego użyteczne funkcje przydadzą w każdych warunkach, jednak zakup urządzenia nie jest tanim przedsięwzięciem. Dlatego warto rozważyć wynajem. W wybranych lokalizacjach można skorzystać z oferty wypożyczenia sprzętu. Dzięki temu skorzystasz z funkcji podnośnika wyłącznie wtedy, kiedy jest naprawdę potrzebny. Oszczędza to pieniądze oraz miejsce na garażowanie. Sprawdź gdzie znajduje się wypożyczalnia podnośników i wybierz potrzebny sprzęt.

Artykuł sponsorowany