Jak przebiega montaż konstrukcji stalowej?

montaż konstrukcji stalowej

Hale przemysłowe ze stali zyskały w ostatnich latach wielu zwolenników wśród przedsiębiorców. Okazuje się bowiem, że montaż konstrukcji stalowej jest znacznie tańszą, szybszą w realizacji i bardziej funkcjonalną alternatywą dla standardowego budownictwa. Doświadczony generalny wykonawca zadba, by postawione w ten sposób hale sprawdziły się w wielu gałęziach przemysłu – ich rodzaj będzie miał wpływ na wykonany projekt. Jak przebiega cały proces montażu konstrukcji stalowej w Polsce?

Hale przemysłowe Opolskie – etapy realizacji

Hale przemysłowe ze stali muszą zostać wykonane zgodnie z pewnymi zasadami określonymi przez obowiązujące prawo. Niemożliwe jest pominięcie któregokolwiek z etapów, ponieważ ostateczny efekt ma być przede wszystkim bezpieczny dla pracujących w nim osób. Konieczne jest więc zaprojektowanie i wykonanie trwałej konstrukcji stalowej, która spełnia określone normy. Jakie są kolejne etapy realizacji?

Etap I: Projekt i specyfikacja

Najważniejsze jest to, by hale przemysłowe były naprawdę dobrze zaprojektowane. Ten etap realizacji należy przekazać w ręce doświadczonego projektanta, który musi pozostawać w stałym kontakcie z generalnym wykonawcą. W projekcie należy koniecznie uwzględnić sugestie klienta, które obejmują potrzeby oraz możliwości danego inwestora, jednak niezbędne są również kwestie prawne i specyfika branży. Od etapu projektowania zależy naprawdę sporo, jeśli wykonane hale przemysłowe ze stali mają być naprawdę trwałe i bezpieczne. Skrupulatna specyfikacja to natomiast zestawienie niezbędnych komponentów, które pozwala ograniczyć koszty do niezbędnego minimum.

Montaż konstrukcji stalowej Opolskie

Etap II: Niezbędne pozwolenia

Choć montaż konstrukcji stalowej to nie to samo, co budowa w sposób tradycyjny, również wymaga zgłoszenia i wielu niezbędnych zgód. Właśnie na tym etapie dochodzi do weryfikacji przygotowanego projektu i stworzonej specyfikacji. Podstawą jest sama zgoda na budowę, jednak nie bez znaczenia jest także uzyskanie potwierdzenia, że stawiane hale przemysłowe ze stali spełniają normy BHP. Konieczna jest weryfikacja, czy generalny wykonawca w prawidłowy sposób zabezpieczy sam plac budowy.

Etap III: Przygotowanie terenu pod hale przemysłowe

W trzecim etapie to zakończenie kompletowania niezbędnej dokumentacji i rozpoczęcie prac w terenie. Montaż konstrukcji stalowej musi zostać poprzedzony odpowiednim przygotowaniem terenu. Jeśli hale przemysłowe ze stali mają być trwałe i stabilne, na początek należy go precyzyjnie wyrównać.

Etap IV: Montaż elementów nośnych i wzmocnień

Musisz wiedzieć, że hale przemysłowe ze stali opierają się na precyzyjnie połączonych i właściwie dobranych elementach nośnych i specjalnych wzmocnieniach. To właśnie one odpowiadają za całą trwałość i stabilność stawianych konstrukcji. Generalny wykonawca musi dobrać je z niezwykłą dokładnością, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom przebywającym wewnątrz budynku.

To istotne, by generalny wykonawca stale porozumiewał się z projektantami i razem dobrani odpowiednie komponenty. W przypadku montażu konstrukcji stalowej najczęściej wybierane są szkielety prętowe. Bardzo często decydują się na kratownice dachowe, a do złożenia montażu wykorzystują specjalne stalowe śruby, które wyróżnia niebywała wytrzymałość. Bardzo ważne jest również postawienie na specjalistyczne profile wzmacniające, które mają olbrzymie znaczenie dla wytrzymałości i trwałości hal przemysłowych.

Etap V: Wykończenie konstrukcji stalowej

Finalizacja montażu konstrukcji stalowej przewiduje wykonanie izolacji. W tym celu warto postawić na izolowane płyty lub kasety, które wypełnione zostały pianką poliuretanową, wełną mineralną i styropianem. Pozwala to osiągnąć hale przemysłowe, które cechują się dużą funkcjonalnością i pozostają estetyczne.

Artykuł sponsorowany