Urządzamy pokój przeznaczony dla rodzeństwa!

parawan drewniany

Nie zawsze mamy możliwość wydzielenia każdemu z dzieci osobnego pokoiku. Nierzadko wygląda to tak, że jedną przestrzeń zamieszkuje rodzeństwo. Czy to jednak znaczy, że nie mamy przyłożyć się do jej stylowego urządzenia? Wręcz przeciwnie! Powinniśmy w dwójnasób postarać się o to, aby było to wnętrze nie tylko ponadprzeciętne pod względem estetycznym, jak również niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Co nam w tym pomoże? Z pewnością parawan dekoracyjny okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę!

W dzień otwarta przestrzeń, w nocy nieco intymności

Z pewnością w ciągu dnia rodzeństwo będzie chciało spędzać czas razem, bawiąc się wesoło i mniej lub bardziej zgodnie (to wszak zależy już od charakterów naszych pociech). Jednak kiedy zapadnie zmrok, warto zagwarantować każdemu z dzieci odrobinę intymności, spokoju i możliwości beztroskiego zapadnięcia w sen. W takim przypadku wystarczy tylko rozstawić parawan drewniany i na czas nocnego wypoczynku  z jednego pomieszczenia robią nam się niejako dwa osobne. Rankiem natomiast wystarczy po prostu ten przenośny mebel złożyć – rozwiązanie jest genialne w swojej prostocie!

Co warto wiedzieć o parawanach?

W dzisiejszych czasach twórcy parawanów bardzo się starają zapewnić kupującym najlepszą jakość ich wykonania. Oczywiście są one robione wyłącznie z bezpiecznych w pełni materiałów – wszak każdy rodzic zwraca na to szczególną uwagę. Druk najwyższej jakości gwarantuje, że parawan posłuży w pokoju dziecięcym przez długie lata, stanowiąc niezwykle ciekawa jego ozdobę. Wspomnijmy również o tym, że mamy tu do czynienia z solidną konstrukcją, która w żaden sposób nie zagraża bezpieczeństwu naszych pociech. Czy to dobre rozwiązanie do pokoju rodzeństwa? Z pewnością tak, bowiem znane niektórym z czasów PRL-u przedzielanie przestrzeni klasycznymi meblami sprawiało, że mieliśmy w rezultacie do czynienia z dwiema śmiesznie małymi, ciasnym i niewygodnymi przestrzeniami. W przypadku parawanów dekoracyjnych jest to przenośna ścianka, którą w każdej chwili możemy przemieścić. Oto dobry patent na pokój rodzeństwa!