Wiosenne porządki w naszym ogrodzie

meble ogrodowe

W marcu nareszcie nadchodzi długo oczekiwana przez wszystkich kalendarzowa wiosna. Jej oznaki dają o sobie nieśmiało znać, dzięki czemu możemy cieszyć się wyższą temperaturą oraz otaczającymi nas promieniami słonecznymi.

Wszystkich szczęśliwych posiadaczy ogrodów cieplejsza aura zachęca do wykonywania prac porządkowych oraz przygotowywania przydomowej przestrzeni do organizacji spotkań w gronie znajomych lub błogiego odpoczynku wśród rozkwitającej roślinności. Wiosną również wyciągamy schowane na czas zimowej słoty meble ogrodowe lub przeglądamy oferty sklepów z zamiarem kupna nowego wyposażenia.

Od czego zacząć porządki?

Sprzątanie ogrodu po zimie powinniśmy zacząć od usunięcia wszelkich śmieci, połamanych gałązek czy starych liści. Warto też podciąć gałęzie drzew liściastych, by pobudzić je do wzrostu. Jeśli zabezpieczaliśmy krzewy przed zimą za pomocą osłon, postarajmy się je stopniowo ściągać. Warto również przyciąć suche pędy, by umożliwić wypuszczenie nowych, a w przypadku krzewów kwitnących – pojawienie się kwiatów. Nie zapominajmy także o trawniku. Chcąc zadbać o wzrost trawy, powinniśmy wygrabić trawnik i napowietrzyć go. To sprawi, że źdźbła trawy zaczną rosnąć i wkrótce ogród na nowo się zazieleni.

Meble ogrodowe wracają do łask

Wiosną powinniśmy pamiętać także, by przywrócić naszym meblom ogrodowym należyty wygląd, gdyż już niedługo z pewnością zaczną służyć nam na nowo. Jeśli posiadamy meble plastikowe, metalowe lub drewniane, oczyśćmy je za pomocą zwilżonej wodą szmatki z dodatkiem detergentu. Do czyszczenia mebli z wikliny potrzebna będzie natomiast szczoteczka, którą należy namoczyć w wodzie z dodatkiem kwasku cytrynowego – pomoże to rozjaśnić wszystkie zabrudzenia.

Czas na zakupy!

Osoby planujące zakup mebli ogrodowych powinny już teraz zacząć rozglądać się w poszukiwaniu korzystnych ofert, bowiem niektóre sklepy proponują atrakcyjne przedsezonowe promocje.