Mieszkanie szyte na miarę

mieszkanie

Chciałbyś dostosować mieszkanie do swoich indywidualnych potrzeb? Zdecyduj się na zakup lokalu od dewelopera. Podpisanie umowy na wczesnym etapie budowy pozwoli Ci na samodzielne zaaranżowanie przestrzeni.

W ostatnich latach rynek pierwotny nieruchomości uległ dynamicznemu rozwojowi. Wystarczy wspomnieć, że nowe mieszkania w Krakowie oferuje ponad 100 firm! Deweloperzy podpisują umowy z przyszłymi lokatorami w momencie, kiedy inwestycja jest dopiero planowana. Z jednej strony wiąże się to z bardzo długim czasem oczekiwania, z którym muszą liczyć się lokatorzy, z drugiej – daje możliwość wprowadzenia zmian lokatorskich już na etapie jego budowy.

Lista modyfikacji, których można dokonać w pierwotnym projekcie mieszkania, jest długa, a możliwości zazwyczaj zależą od indywidualnych cech projektu i umowy z deweloperem. Najczęściej kupujący ma możliwość samodzielnego zaplanowania rozkładu elektryki (gniazdek i oświetlenia), rozmieszczenia grzejników i zaproponowania drobnych przeróbek architektonicznych, takich jak przesuniecie lub wybudowanie dodatkowych ścianek działowych. Lista zmian lokatorskich jest jeszcze dłuższa, jeżeli chodzi o luksusowe mieszkania – Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk i inne duże aglomeracje obfitują w oferty, w których deweloperzy wykańczają mieszkanie pod klucz, w pełni uwzględniając oczekiwania kupujących.

Pomocne w podjęciu samodzielnych decyzji o zmianach mogą być projekty gotowych aranżacji wnętrz, które na prośbę kupującego powinien udostępnić deweloper. Są to plany przygotowane przez profesjonalnego architekta, które uwzględniają rozkład pomieszczeń i umeblowanie.

Zmiany lokatorskie zazwyczaj są dodatkowo płatne. Jednak warto zdecydować się na nie już w trakcie budowy mieszkania, ponieważ ich koszt na tym etapie zazwyczaj jest kilkukrotnie niższy od dodatkowego remontu przeprowadzanego już w gotowym lokalu. Cenę tych prac warto negocjować z deweloperem.