Wykończenie mieszkania – samemu, czy oddać to firmie?

Sposoby na wyremontowanie mieszkania i domu
Remont domu, biura lub mieszkania to z jednej strony okazja do stworzenia swojej wymarzonej przestrzeni, z drugiej jednak powód do stresu. Wiele osób próbuje zrobić to samemu, a nawet szukając fachowców na rynku można trafić na szemrane ekipy remontowe. Czy warto więc skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która kompleksowo podejdzie do kwestii remontu wnętrza naszego domu? Czy skorzystanie z usług takiej firmy wiąże się ze znacznym wzrostem kosztów wykończenia mieszkania lub domu? Zapraszamy do lektury tego artykułu, w którym postaramy się rozwiać pewne wątpliwości.

Sposoby na wyremontowanie mieszkania i domu

Możemy wyróżnić trzy najczęściej spotykane metody wykańczania domów. Pierwszym z nich jest próba samodzielnej pracy, czyli wzięcia spraw w swoje ręce. Jeśli czujesz się specjalistą w zakresie elektryki, hydrauliki, remontów łazienek, czy skręcania mebli – to dobry pomysł. Trzeba przygotować się jednak na spędzenie sporej ilości czasu na remoncie. Nietrudno znaleźć w swoim otoczeniu osoby, którym taka praca zajęła kilka miesięcy, a nawet lat. Może warto zlecać remonty mieszkań specjalistom i większym ekipom?

Druga metoda polega na znalezieniu specjalistów od każdej dziedziny. Jeden z nich zajmie się kuchnią, inny łazienką, trzeci położy podłogi. To sposób na zaoszczędzenie części pieniędzy oraz czasu. Wiąże się jednak z pewnym ryzykiem i koniecznością kontaktowania się i uzgadniania wszystkich szczegółów z każdą ekipą lub fachowcem z osobna. Także takie remonty mieszkań nierzadko ciągną się w nieskończoność. Nierzadko także można znaleźć opinie o robotach wykończeniowych zakończonych fuszerką lub porzuconych w połowie.

Wykończenie mieszkania

Jaki jest więc najlepszy sposób na sprawny remont mieszkania ? Takim rozwiązaniem wydaje się być przekazanie całości prac jednej firmie. Kompleksowe wykończenie mieszkania pod klucz zapewni Ci wygodę i dotrzymanie terminów.

Wykończenie mieszkania od A do Z

Dlaczego oddanie wykończenia mieszkania lub domu jednej firmie to dobry pomysł? Wtedy tylko z jedną firmą ustalasz wszystkie szczegóły. Także tylko jedna firma będzie podpisywała z Tobą umowę i najpewniej da Ci gwarancję na całość wykonanych usług. Zapomnij o przepychankach między specjalistami, którzy nawzajem zwalają na siebie winę za uszkodzenia, czy pewne niedociągnięcia. Specjalistyczna firma posiada swoich wykwalifikowanych pracowników lub jest w kontakcie z zaufanymi fachowcami z każdej dziedziny. Bez problemu kończy pracę terminowo, choć oczywiście wymaga to większego nakładu finansowego.

Warto jednak pokryć tę różnicę i zaoszczędzić sporo czasu. Jeżeli dużo wcześniej możesz wprowadzić się do swojego wykończonego pod klucz mieszkania lub wynajmiesz je, inwestycja zacznie się zwracać. Niejednokrotnie podliczając wszystkie koszty okaże się, że jest to znacznie tańsze rozwiązanie, niż samodzielne i długotrwałe “dłubanie” przy kolejnych etapach prac remontowych. Warto także dodać, że taka firma pomoże Ci w wielu sprawach związanych z mieszkaniem, zwykle ma swojego projektanta wnętrz, czy nawet architekta.

Artykuł sponorowany

Fot. Outsite, unsplash

Fot. Dan Gold, unsplash

Najlepsi producenci armatury łazienkowej. Jakie marki warto wybierać?