Wykończenie mieszkania tkwi w szczegółach

U każdego myśl o remoncie wywołuje nieprzyjemne skojarzenia. Przesuwanie go z miesiąca na miesiąc tak naprawdę niczego nie zmienia. Jeśli marzy Ci się mieszkanie w odświeżonych czterech kątach, należy wziąć głęboki oddech i przystąpić do prac!

Nie zapominaj o szczegółach!

Kiedy już zaczniesz remont, nie zapominaj o szczegółach. Co prawda wydłużą one czas prac, ale pozwolą dłużej się cieszyć ich efektem. Remont przeprowadza się niezwykle rzadko, dlatego zadbaj o to, aby na przykład ściany były wygładzone przed malowaniem. Wówczas nałożona farba będzie miała właściwy urok. Pamiętaj o montażu narożników zabezpieczających. Jest to szczególnie ważne, gdy część ścian zbudowana jest z płyt gipsowo-kartonowych.

Aluminiowe narożniki do płyt g-k pozwolą nam nadać prostoliniowości narożnikom ścian. Dzięki temu ściana nie tylko będzie wyglądała lepiej, ale również zostanie zabezpieczona przed różnymi uderzeniami, spowodowanymi przenoszeniem przez drzwi krzeseł, stołu czy łóżka.

Trwale zamocuj listewki przy podłodze. Ten niewielki kawałek drewna lub tworzywa sztucznego wizualnie poprawia wygląd pokoju.

Zajmij się także parapetami, które po mimo tego, iż na co dzień nie skupiają naszej uwagi, również wymagają odświeżenia. Jeśli są wykonane z drewna, to warto je przeszlifować i położyć nową warstwę lakieru. Parapety z marmuru warto zaimpregnować raz na jakiś czas, by nie tworzyły się na nich plamy. Jeśli parapet był wcześniej malowany, to warto go odmalować. Jeśli jednak stary parapet jest bardzo zniszczony a nawet krzywo osadzony, to warto zastanowić się nad jego wymianą.

Są to tylko niektóre rzeczy, o które należy zadbać, bo oczywiście ta lista jest o wiele dłuższa.

Meblowanie i dekorowanie wnętrza

Meblowanie i dekorowanie wnętrza po remoncie jest ostatnią rzeczą, jaka dzieli Cię od komfortowego mieszkania. Bardzo często inwestujemy w nowe meble chcąc jeszcze bardziej odmienić oblicze swoich czterech kątów. A jeśli nowe meble to i nowe dekoracje. Tutaj również warto zadbać o szczegóły i wystylizować wnętrze w jednym, konkretnym stylu.