Nagroda dla augustowskiej bazy kajakarskiej (Building Awards 2021)

Baza kajakarska znajdująca się w Augustowie otrzymała Nagrodę Publiczności w Building Awards 2021 organizowanym przez Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD). Zasadnicze elementy budynku stanowią drzwi i bramy marki Wiśniowski.

Nad projektem trzymały piecze pracownia PSBA i INOONI. Był on już niejednokrotnie nagradzany przez zarówno polskich jak i europejskich ekspertów. Ostatni sukces Ośrodka Sportów Wodnych w Augustowie zagwarantowała publiczność podczas pierwszej edycji konkursu POiD Building Awards w kategorii drzwi zewnętrzne i bramy garażowe. Internauci przekazali swoje głosy na niesztampowe zastosowanie bram garażowych. Triumfujący obiekt składa się z dwóch budynków którymi są baza kajakarska i hangar na łodzie z pomostem.


–Informację o nagrodzie dla bazy kajakarskiej w Augustowie przyjęliśmy z ogromną dumą, ponieważ w obiekcie zastosowano produkty marki Wiśniowski i to nasza firma zgłosiła obiekt do konkursu organizowanego przez POiD. Celem konkursu było poszukiwanie i prezentacja najlepszych rozwiązań stolarki budowlanej i automatyki budynkowej w kontekście zrealizowanych obiektów architektonicznych. – komentuje Agnieszka Mazur, Dyrektor Zarządzająca Marketingiem Globalnym firmy Wiśniowski .

– Dodatkową satysfakcję daje fakt, że wykorzystane przez architektów bramy i drzwi Wiśniowski idealnie wkomponowały się w bryłę budynku. To wiele mówi o designie naszych produktów, który doskonale wpisuje się w architektonicznie efektownej bryły. Zastosowanie produktów w budynku bazy kajakarskiej było wyzwaniem, ponieważ muszą one pracować w trudnym środowisku. Firma Wiśniowski lubi wyzwania i chętnie podjęła się realizacji. W obiekcie zostały zamontowane trzy automatyczne bramy roletowe BR77 – zawieszone malowniczo nad lustrem wody; segmentowe bramy przemysłowe MakroPro oraz stalowe drzwi płaszczowe ECO. Baza kajakarska a Augustowie jest obiektem ogólnodostępnym. Wszystkie jego elementy muszą być odporne na częste użytkowanie i gwarantować pełną niezawodność – a to w pełni gwarantują produkty marki Wiśniowski.

Wszystkim miłośnikom architektury dziękujemy za oddane głosy, bez nich sukces w konkursie nie byłby możliwy. Dziękujemy również architektom za zaufanie firmie Wiśniowski i wybór naszych produktów do projektu. Jako producent komplementarnej stolarki do budownictwa zawsze staramy się dostosować do wizji architektonicznej i ją zrealizować – dodaje Agnieszka Mazur.

źródło: WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

Artykuł sponsorowany redakcyjny