Wymarzone cztery kąty

Własne mieszkanie to marzenie większości młodych ludzi. Ale stanie się posiadaczem czterech kątów to w obecnych czasach nie jest prosta sprawa. Jeżeli nie wygraliśmy na loterii, to zwykle nie obejdzie się bez zaciągnięcia sporego kredytu. A skoro już go dostaniemy, to chcemy, by wymarzone przez nas mieszkanie spełniało nasze oczekiwania.

Kuszące oferty

Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą wyrastające w ostatnich latach, jak grzyby po deszczu firmy deweloperskie. Nowe budynki powstające w polskich miastach i miasteczkach są coraz bardziej nowoczesne i funkcjonalne. Zwykle klienci firm developerskich mają do wyboru w jednym budynku mieszkania o różnym metrażu – od kawalerek po mieszkania kilkupokojowe. Najczęściej spotykane to mieszkania dwupokojowe, które spełnią wymagania młodego małżeństwa, jak i rodziny z dzieckiem. Deweloperzy prześcigają się w ofertach – kuszą mieszkaniami z przestronnym balkonem lub z garderobą czy dodatkowym pomieszczeniem na domowe szpargały. Agena Development S.A. to warszawska firma zajmująca się inwestycjami na rynku nieruchomości oferująca między innymi mieszkania w nowoczesnym wieżowcu na modnej ostatnio Pradze.

Na starość i na wynajem

Najnowszą inwestycją agencji jest budynek Kamienna 1 na Pradze właśnie. Mieści się w nim 95 nowoczesnych lokali rozmieszczonych na 8 kondygnacjach. Budynek choć jest nowoczesny to świetnie wpisuje się w klimat Pragi. Powoli staje się normą, że nowe budynki mieszkalne mają tez podziemne garaże dla mieszkańców – tak jest też w przypadku Kamiennej. Co należy przede wszystkim brać pod uwagę przy wyborze mieszkania? Po pierwsze powinno być funkcjonalne. Jeżeli zamierzamy spędzić w nim długie lata powinno dawać możliwość przebudowy na wypadek gdyby rodzina się powiększyła o dzieci lub zamieszkał z nami ktoś starszy. Jeżeli mieszkanie ma być tylko przejściowe, dobrze kupić takie, które potem będzie łatwo wynająć. Odpowiedź na pytanie, czy warto mieć własne mieszkanie jest prosta – na pewno tak. Nad tym, jakie to mieszkanie powinno być należy już się dłużej zastanowić.