Atlas z dwoma rekordami Polski!

Szejker, woda i paczka Fugi Ceramicznej ATLAS. To niezbędnik każdego z 385 Fachowców, którzy 2 września wspólnie ustanowili rekord Polski w największej liczbie osób mieszających fugę jednocześnie. To także zestaw, którym Dariusz Rychliński osiągnął rekordowy wynik w najszybszym wymieszaniu fugi. Aktywności zrealizowane podczas Zjazdu Certyfikowanych Fachowców ATLAS 2022 były świetną okazją do zaprezentowania kreatywnego i niecodziennego sposobu na przygotowanie idealnej konsystencji spoiny.

2 września 2022 roku trwale zapisze się nie tylko w historii firmy Atlas, ale także w księdze Rekordów Polski. Tego dnia na terenie Cukrowni Żnin 385 śmiałków (a wśród nich sam Kamil Stoch) ustanowiło rekord Polski w największej liczbie osób mieszających fugę jednocześnie.

Podczas zadania Fachowcy używali nowej metody mieszania fugi polegającej na szejkowaniu wiaderkiem. Wszystkie osoby uzyskały produkt o odpowiedniej konsystencji. Nad poprawnym wykonaniem próby czuwał reprezentant z Biura Rekordów, który nie tylko zliczył uczestników, ale także sprawdził jakość wymieszanej fugi.

– Cieszymy się, że dzięki mobilizacji wspaniałej grupy Certyfikowanych Fachowców udało się ustanowić ten rekord. Teraz Fuga Ceramiczna to nie tylko najbardziej plamoodporna fuga na rynku, ale także rekordowa fuga! Inicjatywa została mile przyjęta przez uczestników i towarzyszyła jej świetna zabawa z odrobiną nauki – w końcu każdy mógł na własnej skórze przekonać się, że szejkowanie to szybki, prosty i skuteczny sposób na przygotowanie fugi do pracy nawet w 4,22 sekundy – mówi Magdalena Mróz, Kierownik Grupy Produktowej Atlas.

Tego samego popołudnia kilkunastu mężczyzn wzięło udział w drugim zadaniu, polegającym na jak najszybszym wymieszaniu Fugi Ceramicznej ATLAS. Indywidualny rekord ustanowił Pan Dariusz Rychliński, Szkoleniowiec ATLAS, który dokonał tego za pomocą szejkera w zaledwie 4,22 sekundy.

Ustanowienie rekordów odbyło się w trakcie Zjazdu Certyfikowanych Fachowców ATLAS. Ten miał na celu przede wszystkim zintegrowanie Fachowców, a także zaprezentowanie nowości produktowych i przetestowanie sprzętów. Podczas całego wydarzenia zorganizowanego w stylu Dzikiego Zachodu uczestnicy mogli liczyć na wiele ciekawych atrakcji. Wśród nich było spotkanie ze wspomnianym wcześniej mistrzem Kamilem Stochem – wybitnym skoczkiem narciarskim od lat związanym z firmą Atlas czy konkursy z nagrodami.