Trend w budownictwie, który ciągle jest na topie: inteligentne domy

inteligentne domy

Czas ciągle idzie naprzód i często wyznacza tempo, które ciężko utrzymać. Doskonałym przykładem jest trend w budownictwie i urządzaniu mieszkań. Podlegają im: pokój dzienny, łazienka i kuchnia, ale już dawno nie chodzi tylko o ich wygląd i funkcjonalność, ale także o ułatwianie nam życia. Inteligentne mieszkania powoli tracą swoje etykiety domów  science-fiction i stają się codziennością, która sprawia, że będziesz szczęśliwy.

Komfort, inteligencja i oszczędności

Twój dom- przytulny, wygodny czy designerski- wybudowałeś i  dbasz o niego, a on nigdy nie pozwoli ci pozostać w ciemności. Dlatego polegaj na inteligentnym domu i buduj środowisko zapewniające poczucie bezpieczeństwa i wykonujące do 50 000 operacji rocznie, od oświetlenia, gaszenia, ogrzewania, wentylacji i włączania ekspresu do kawy.

Umieść swój dom w kieszeni

Inteligentne domy ułatwiają życie dzięki zestawowi inteligentnych funkcji, które dotyczą termostatów, oświetlenia, gniazd, wykrywaczy, okien, drzwi i garnków. Wystarczy tylko tablet lub telefon i masz cały dom w kieszeni i pod pełną kontrolą. Nie musisz się jednak martwić, że Twój dom stanie się przerobionym legowiskiem, elementy są dyskretne i nie wymagają prawie żadnej wiedzy technicznej ani umiejętności.

Serce inteligentnego domu

Jednostka centralna jest rodzajem serca i mózgu inteligentnego domu. Połącz go z routerem Wi-Fi, a od budowania złożonego inteligentnego domu dzielisz tylko wzajemne połączenie poszczególnych elementów. Wiele z nich balansuje na granicy konieczności, ale spójrzmy na elementy, o których powiesz: jak mogę żyć bez tych fantastycznych wynalazków?

Inteligentne gniazdka

Każdy kiedyś tego doświadczył. Spieszysz się rano, a kiedy przyjedziesz do pracy, masz wrażenie, że zapomniałeś wyłączyć żelazko czy pralkę.

Co powiesz na gniazdko, które samo rozłącza urządzenia, a także poinformuje Cię o zużyciu energii?

Ekspres do kawy zawsze o krok do przodu

W ramach sterowania gniazdkami możesz również podać wskazówki dotyczące urządzeń. Kawę (którą można kupić w Lidlu) przygotujesz bezpośrednio z łóżka, a dom nagrzeje się zanim przyjedziesz z pracy.

Inteligentny termostat rozgrzeje dom przed przyjazdem

Dzięki wbudowanym inteligentnym termostatom możesz zdalnie ogrzewać dom, abyś zawsze czuł przyjemną temperaturę w środku. Termostat może również poradzić sobie z obniżaniem temperatury w pomieszczeniu podczas snu.

Inteligentne żarówki

Wyłącz światło … i szybko wskocz do łóżka- jeśli będziesz mieć trochę szczęścia obejdzie się bez uderzonego palca i bez guza na czole. Z inteligentną żarówką takie sytuacje nigdy się nie zdarzą, ponieważ możesz sterować nią za pomocą telefonu lub tabletu, nawet z łóżka. Dostosowujesz temperaturę i intensywność światła do różnych czynności, aby zawsze uzyskać doskonałą atmosferę oświetleniową. Gdzie można znaleźć te wszystkie pomoce domowe? Wybierz na przykład w sklepie Media Expert.