Zamiatarki budowlane – jaką wybrać?

zamiatarka Tuchel

Sprzątanie dużych powierzchni, takich jak ulice, drogi, parki, place budowy czy tereny gospodarcze, bez profesjonalnego sprzęt wydaje się być niemożliwe. W tym celu zostały stworzone profesjonalne zamiatarki budowlane, które najczęściej montuje się do maszyn rolniczych lub budowlanych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest posprzątanie dużej powierzchni w stosunkowo krótkim czasie, a takie działanie pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i obniżyć koszty tychże prac. Najczęściej takie zamiatarki do maszyn budowlanych są intensywnie eksploatowane, dlatego warto postawić na sprzęt dobrej jakości i sprawdzonej marki, takiej jak firma Tuchel Maschinenbau.

Zamiatarka do maszyn budowlanych i jej zastosowanie

Zamiatarki do maszyn budowlanych to urządzenia, które doskonale radzą sobie z usuwaniem różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym: żwiru, piachu, trocin, drobnych kamieni, liści, ale też puszek i innych śmieci. W ten sposób można sprzątać powierzchnie utwardzone za pomocą kostki brukowej, asfaltu, cegły czy cementu. Z tego też względu z powodzeniem wykorzystuje się je na placach budowy i trenerach gospodarczych, zwłaszcza te modele, które dają się podłączyć do maszyn budowlanych lub rolniczych, takich jak ciągnik, koparka, ładowarka, koparko-ładowarka czy wózek widłowy.

Tego typu zamiatarka do ładowarki lub ciągnika pozwalana na sprawne sprzątnięcie dużej powierzchni i to w krótkim czasie. Okazuje się ona być niezwykle przydatnym urządzeniem również na placach budowy, wtedy gdy na przykład trzeba usunąć błoto i piach nasionie na kołach przez maszyny budowlane.

Warto przy tym zaznaczyć, że zamiatarkę do ładowarki można zamontować w każdej chwili, a zatem nie ma potrzeby sprowadzania na budowę dodatkowego pojazdu oraz operatora, co pozwala na sprawne przeprowadzenia prac porządkowych i znaczne obniżenie ich kosztów.

Zamiatarki przeznaczone do maszyn budowlanych i rolniczych często wykorzystywane są również do sprzątania miast. Dzięki tym urządzeniom możliwe jest bezpiecznie i sprawne posprzątanie ulic, placów czy parków.

Zamiatarki do ładowarek Tuchel

Zamiatarki do ładowarek Tuchel – dlaczego warto na nie postawić?

Niemiecka firma Tuchel Maschinenbau to obecnie wiodący producent zamiatarek, która znana jest na rynkach zachodnich już od 30 lat. Swoją w pełni zasłużoną renomę zawdzięcza sprzętowi wysokiej jakości oraz ciągłemu rozwoju. Dzięki temu nowe modele zamiatarek zyskują nowatorskie rozwiązania, a to bezpośrednio przekłada się na zwiększenie ich wydajności.

Na naszym rynku urządzenia marki Tuchel Maschinenbau znane są od kilku lat. Polacy doceniają ten sprzęt głównie ze względu na niezwykłą jakością wykonania. Poza tym zostały one tak zaprojektowane, by mogły bez problemu współpracować ze sprzętem znanych procentów maszyn budowlanych i rolniczych.

Zamiatarki drogowe Tuchel można więc zamontować m.in. do ładowarek:

  • Kramer
  • Manitou
  • Claas
  • JCB
  • Fend
  • Bobcat
  • Merlo czy Dieci.

Przy czym do koparek JCB idealnie pasują takie modle jak:

  • Tuchel Sweep Plus 590
  • Tuchel Sweep Profi 660
  • Tuchel-Sweep Profi Champ

Warto pamiętać, że zamiatarki to na ogół urządzenia bardzo intensywnie eksploatowane, dlatego należy wybierać wśród maszyn znacznie trwalszych, które nie wymagają częstych napraw czy też ciągłej wymiany poszczególnych elementów. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i czas. Poza tym stawiając na renomowane produkty, takie jak firmy Tuchel, zyskujemy łatwiejszy dostęp do profesjonalnych serwisów.

Autoryzowanym importerem zamiatarek Tuchel Maschinenbau na rynek Polski jest firma Agro-Tech Junoszyn.

Zamiatarki budowlane marki Tuchel – które modele najlepiej sprawdzą się na placu budowy?

Oferta zamiatarek Tuchel jest dosyć duża, dlatego bez problemu można dobrać obwiedni model do zapotrzebowania. Są wersje nieco mniejsze, które idealnie sprawdzą przy sprzątaniu ulic czy parków, ale są też znacznie większe, przeznaczone do sprzątania obszerniejszych terenów, takich jak chociażby place budowy. Jakie zatem zamiatarki firmy Tuchel najlepiej sprawdzą się w trudnych warunkach?

W tym przypadku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa modele: zamiatarkę Tuchel- Sweep Profi Gigant i zamiatarkę Tuchel- Sweep Big.

1. Zamiatarka Tuchel – Sweep Profi Gigant

Model ten został specjalnie zaprojektowany do czyszczenia znacznie większych powierzchni, takich jak duże place budowy i obszary przemysłowe, ale też lotniska, tereny portowe czy zakłady recyklingu. Profi Gigant charakteryzuje się wyjątkowo masywną konstrukcją, a dzięki wahadłowym złączeniom nie dochodzi do przeciążenia przy ciężkim pojeździe transportowym, co gwarantuje optymalną adaptację do podłoża.

Załącznik:
Profi-Gigant.jpg

Ponadto zamiatarka Tuchel – Sweep Profi Gigant posiada różnej średnicy szczotki robocze, dzięki czemu na sprzątanym podłożu nie zostają żadne zanieczyszczenia. Szczotka te są zasilane przez mocny, wewnętrzny silnik i zawór kontroli przepływu.

2. Zamiatarka Tuchel – Sweep Big

Na placu budowy sprawdzi się również ten model zamiatarki Tuchel. Jej kosz BIG jest wyposażony w urządzenie do szybkiej wymiany, a dzięki jego niezwykłej pojemności można zbierać duże ilości śmieci. Co ciekawe, zasada działania tego kosza jest odwrotna niż w przypadku tradycyjnych modeli zamiatarek Tuchel. Otóż, walec zamiatający jest zamontowany z przodu pojemnika, co gwarantuje dobry rozkład masy.

A zatem, szukając odpowiedniego sprzętu do sprzątania placu budowy, warto postawić na te dwa modele firmy Tuchel.

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
https://agrotech-junoszyn.pl/

Artykuł sponsorowany