„Zimowy remont”, czyli wymiana mebli w domu

Latem zwykle wykonujemy takie prace remontowe jak malowanie ścian czy wymiana okien. Jesienią i zimą z kolei możemy bez przeszkód zająć się zmianą aranżacji wnętrza. Warto na ten czas zaplanować chociażby wymianę mebli w domu.

Często bywa tak, szczególnie gdy wkraczamy w samodzielne życie, że mieszkanie — czy to wynajęte, czy też otrzymane w prezencie ślubnym — umeblowane jest w stylu znacznie odbiegającym od naszych indywidualnych upodobań. Aby nadać tej przestrzeni niepowtarzalny charakter, warto pokusić się o małą rewolucję i zaaranżować ją w taki sposób, by stała się naszym małym królestwem.

 Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli?

Na rynku dostępna jest niezliczona ilość gotowych zestawów mebli w każdym stylu. Bez trudu odnajdziemy wśród nich takie, które odpowiadać będą naszym gustom i upodobaniom. Jeżeli jednak chcemy nadać wnętrzu indywidualnego charakteru lub mamy do dyspozycji ograniczoną przestrzeń, w której standardowe zestawy po prostu się nie zmieszczą, powinniśmy zdecydować się na meble na zamówienie. Jest to często jedyna możliwość funkcjonalnego zagospodarowania małej lub nieustawnej przestrzeni. Meble takie wykonywane są nie tylko do kuchni, z czym najczęściej się kojarzą, w każdym pomieszczeniu znaleźć się może niepowtarzalny element stworzony tylko dla nas. Główną ich zaletą jest zatem to, iż od początku do końca to my decydujemy o ich wyglądzie. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru materiałów do produkcji mebli oraz akcesoriów do nich. Indywidualny projekt wyposażenia wnętrza w pełni i w racjonalny sposób zaaranżuje każdy centymetr dostępnej powierzchni. Ręczna produkcja mebli posiada jeszcze tę zaletę, iż gwarantuje produkty niepowtarzalne, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach oraz o wysokiej jakości. A to z kolei stanowi gwarancję pełnej satysfakcji użytkownika.

Nowoczesność czy klasyka?

Wystrój wnętrza to sprawa bardzo indywidualna. Chodzi nie tylko o to, aby było ono funkcjonalne, ale przede wszystkim, aby mieszkańcy dobrze się w nim czuli. Przy wymianie mebli warto więc zdecydować, czy lepsza będzie aranżacja klasyczna, ekskluzywna czy nowoczesna. Ponadczasowa klasyka to rozwiązanie dla osób ceniących tradycję. Stylowe meble tapicerowane, nawiązujące wyglądem do czasów renesansu, mogą stanowić propozycję nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Kolekcję uzupełniają komody, szafki i garderoby. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie elementy wykonywane są ręcznie w oparciu o florenckie techniki rzemieślnicze z czasów odrodzenia. Z kolei meble nowoczesne to idealne rozwiązanie dla osób ceniących prostotę formy, współczesny design i minimalizm wnętrza. Przykładem realizacji takiego stylu mogą być meble modułowe. Proste, bez zbędnych elementów, a przy tym niezwykle funkcjonalne nadadzą każdemu wnętrzu elegancji. Więcej informacji można znaleźć na stronie galeria.heban.pl.