Taśmy led- na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Taśmy led

Zastanawiasz się nad montażem listwy led w swoim mieszkaniu. Przeczytaj poniższy wpis i dowiesz się, jakie ma plusy i minusy ma taśma led oraz czym charakteryzują się taśmy typu led. Faktem jest, że oświetlenia led zyskują wciąż na popularności i cały czas są dostosowywane do potrzeb użytkowników.

Czym są taśmy led?

Taśma led to inaczej zwane paski led, jak również listwy led. Działanie ich jest bardzo proste. Wszystko dzięki diodom LED umieszczonym w jednym ciągu na specjalnym podłożu PCB z taśmą dwustronnie klejącą. Ze względu na model mogą występować w wielu wariantach kolorystycznych, jak również posiadać różnego rodzaju diody. Aby zmieniać kolor światła należy użyć sterownika. Wszystko to zależy od swoich preferencji. Taśmy co ważne są w większości przypadków są samoprzylepne i bardzo prosto się je montuje. Taśma LED ma wiele zastosowań to najczęściej wymienianych zalicza się oświetlenie wewnętrzne do tworzenia akcentów świetlnych pomieszczeń, oświetlenie powierzchni roboczych, podkreślania danego wystroju. W taśmach RGB dioda jest złożona z trzech mniejszych diod LED. Ich barwa to: czerwona, zielona oraz niebieska. Barwa światła uzyskiwana jest dzięki mieszaniu trzech kolorów. Taśmy LED stosowane są, aby oświetlić dekoracyjnie obiekt. 

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się taśma led?

Taśma led może posłużyć jako niewiarygodna ozdoba praktycznie w każdy pomieszczeniu w domu, czy mieszkaniu. Z pewnością jako efekt wizualny mogą zachwycić każdego. Jest to prosty, tani oraz błyskawiczny sposób na dekorację wnętrza. Dzięki opcji wodoszczelności możne je wykorzystać również w akwarium. Prócz tego taśma świetnie sprawdzi się w salonie, jadalni, kuchni, przedpokoju, sypialni.

Dzięki temu, że barwa światła może być różna to świetny sposób na nadanie charakteru pomieszczeniom. Ich włączenie spowoduje niepowtarzalny efekt wizualny. Szeroką gamę produktów znajdziesz wybierając opcję na: https://sklep.neonica.pl/tasmy-led. Na stronie znajdują się opcje przeglądania szerokiej gamy produktów oraz pozostałych funkcji strony internetowej. Sprawdź również działania naszej strony internetowej. Tam również można wyszukać dane kontaktowe do firmy. Ta strona internetowa daje możliwość wyszukania po takich elementach jak nazwa produktu a z. Decydując się na zakup warto zwrócić uwagę na gęstość taśmy led. Może być 120 lub 60 led na 1 metr. 

Praktyczne zastosowanie pasków

Zastosowanie taśm może być również praktyczne i oświecać: progi, stopnie schodów, półki jak również w sklepowe witryny. Pasek LED potrzebuje bardzo niskie napięcie tj.: 24V lub 12V. Zasilacz może wprowadzać światło do taśm, ale również chroni przed przepięciami, jak również skokiem napięcia. W sieci elektrycznej często się to zdarza. Dzięki sterownikom do paska LED, ilość światła można zmniejszyć lub zwiększyć. Sterownik można sterować dzięki pilotowi, panelowi naściennemu lub aplikacji na smartphona. Jeden pilot może służyć do sterowania wielu taśm jednocześnie. Można wyróżnić również taśmę odporną na wodę. Takie wodoodporne rozwiązanie sprawdzi się w miejscach, gdzie taśma może zostać zamoczona. 

Zalety montażu listwy led

Taśmy led są niesamowicie proste oraz mają dużą elastyczność jeżeli chodzi o listwy LED.  Stosuje się je w wielu dziedzinach życia. Dzięki szerokiej gamie zastosowań diod na taśmach LED można wybrać model z najlepszą ilością światła. Kolejny atut to fakt, że każdą taśmę można przystosować do ściemniania. W przypadku taśm LED RGB oraz RGBWW prócz wspomnianego ściemniania oraz rozjaśniania, istnieje możliwość dowolnie wybranego koloru z wielkiej palety odcieni. Kolejną zaleta jest fakt, że taśmy LED mogą mieć również dowolne wymiary. Przykładowo mogą zostać skrócone do 25mm, 50mm, 100mm oraz więcej. Różnica występuje również w ilości zastosowanych diod LED, daje to możliwość uzyskania praktycznie jednolitej ciągłej linii świetlnej. Dodatkowo dzięki temu oświetleniu nie jest emitowane promieniowanie nadfioletowe oraz nie zawiera rtęci, która jest szkodliwa dla zdrowia. Taśmy ledowe mogą być użytkowane nawet dziesięć lat. Zapewnia to brak problemu z częstymi wymianami żarówek. Taśmy LED są w pełni energooszczędne oraz bezpieczne dla środowiska. Nie pobierają sporej ilości energii. 

Posiadałeś kiedyś oświetlenie ledowe – podziel się doświadczeniami w komentarzu, jeżeli masz pytania, zadaj je śmiało!

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*