5 rzeczy, których nie wiesz o odkurzaczach przemysłowych

odkurzacz przemysłow

Odkurzacze przemysłowe cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to głównie z tego, że są to urządzenia niezwykle wydajne i skuteczne w czyszczeniu powierzchni. Wiele osób jednak cały czas nie wie dokładnie, czym odkurzacze przemysłowe się charakteryzują. Z naszego artykułu dowiesz się, czym te urządzenia rzeczywiście są, jakie mają zastosowanie oraz jakie modele dostępne są na rynku.

Czym jest odkurzacz przemysłowy?

Zacząć trzeba od wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest odkurzacz przemysłowy. Jeśli chodzi o sam sposób działania, to odkurzacz przemysłowy nie różni się od standardowego odkurzacza domowego. To, co jednak wyróżnia to urządzenia to znacznie większa wydajność i skuteczność w czyszczeniu. Innymi słowy, odkurzacz przemysłowy znakomicie radzi sobie z tym zabrudzeniami, z którymi nie do końca radzi sobie odkurzacz domowy. Co więcej, urządzenie to może zasysać takie zabrudzenia, które mogłoby po prostu uszkodzić odkurzacz domowy. Mowa tu choćby o ostrych drobinkach, opiłkach, płynach, a nawet pozostałościach po farbach i lakierach. Dlatego to właśnie odkurzacz przemysłowy idealnie sprawdza się przy pracach porządkowych po remoncie w domu.

Jakie rodzaje odkurzaczy przemysłowych dostępne są na rynku?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku dostępne są odkurzacze przemysłowe różniące się od siebie swoją klasą. Wyróżnić można trzy klasy tego urządzenia. Pierwszą jest klasa L. Odkurzacze przemysłowe tej klasy znakomicie sprawdzają się przy usuwaniu drobnego kruszywa oraz odpadków z obróbki tworzyw sztucznych. Druga klasa odkurzaczy przemysłowych to klasa M. Ten model urządzenia wykorzystywany może być do tych samych zadań co model L. Jednak dodatkowo znakomicie radzą sobie z usuwaniem pozostałości po farbach i lakierach. Z kolei odkurzacze klasy H są w stanie usunąć nawet najbardziej zanieczyszczone powierzchnie. Wyposażone są bowiem w specjalistyczne filtry, które skutecznie pomagają w zbieraniu ołowiu, azbestu czy pleśni. Jak zatem widać, odkurzacz przemysłowy dobierany powinien być pod konkretne zadania.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz przemysłowy?

Na rynku dostępne są różne modele odkurzaczy przemysłowych. Wybierając ten konkretny, uwagę zwrócić trzeba na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim jest to moc silnika. Im jest ona większa, tym większa jest moc zasysania. Drugi ważny parametr to pojemność zbiornika. Pod tym kątem dobrym wyborem może być odkurzacz Karcher WD3 wyposażony w zbiornik o pojemności 17 litrów. Pozwoli to na dość długą pracę bez konieczności częstego opróżniania zbiornika. Uwagę zwrócić należy również na długość przewodu. Im większa powierzchnia do sprzątania, tym dłuższy powinien być przewód. Znacznie ułatwi to pracę.

Czym różni się odkurzacz przemysłowy od odkurzacza domowego?

Wspomniano już na początku, że odkurzacz przemysłowy różni się od tego domowego. Różnica polega tu przede wszystkim na tym, że urządzenie przemysłowe może zbierać takie zabrudzenia, które mogłyby uszkodzić odkurzacz domowy. Dlatego to właśnie model przemysłowy wykorzystywany powinien być do usuwania takich zanieczyszczeń jak ostre drobinki czy opiłki. Zastosowanie w tym przypadku odkurzacza domowego mogłoby skończyć się usterką jego mechanizmu. Odkurzacze przemysłowe mogą być wykorzystywane nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w warsztatach samochodowych czy stolarskich. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się odkurzacz Karcher.

Jakie jest zastosowanie odkurzaczy przemysłowych?

Odkurzacz przemysłowy z powodzeniem stosować można w domu. Dzięki niemu znakomicie zadbać można o czystość wszelkich powierzchni, zwłaszcza jeśli dodatkowo zastosowana będzie myjka KarcherTakie urządzenie bardzo dobrze sprawdzi się w trakcie porządków po pracach remontowych. Poza tym znajdzie swoje zastosowanie także w ogrodzie. Dzięki funkcji dmuchawy pozwoli na szybkie i wygodne pozbycie się opadających liści na trawnik bądź podjazd.

artykuł sponsorowany