Gdzie kupić nieruchomość?

Gdzie kupić nieruchomość

Czy myślałeś o kupnie nieruchomości, ale jeszcze nie masz pomysłu w jakim mieście? Może nie nie warto ograniczać się tylko do jednego państwa? Jeśli szukasz ziemi lub mieszkania w atrakcyjnej cenie, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Jak połączyć miejskie życie z bliskością natury?

Jeśli szukasz atrakcyjnej nieruchomości w naszym kraju, może powinieneś zastanowić się jakie regiony naprawdę Cię interesują. W wielu przypadkach to cena zakupu odgrywa naprawdę dużą role. Jeśli szukasz czegoś w atrakcyjnej cenie, ale wciąż posiadającego wszelkie dobrodziejstwa wielkiego miasta, może to czas, aby zastanowić się nad kupnem mieszkania w Kielcach . Położone w górach świętokrzyskich łączy ze sobą potencjał kulturalny i zawodowy miejskiego życia z nieograniczonymi możliwościami do obcowania z naturą i obcowania z przyrodą.

Jeśli zależy nam na nieruchomości w znacznie mniejszym mieście, ale także jak w przypadku Kielc, bliskości wyjątkowej krainy geograficznej – powinieneś się bacznie przyjrzeć możliwościom, jakie daje nam Słupsk. Sprawnie zarządzane miasto przez kontrowersyjnego posła, nieustannie szuka okazji do rozwoju.

Bezpośrednie sąsiedztwo z Kaszubami, które jako jedna z nielicznych odróżniająca się od reszty Polski swoją etnicznością, której nie skaziła jeszcze masowa turystyka i kolorowe reklamy zatruwające okoliczne domostwa.

Może warto poszukać nieruchomości za granicą?

Dla tych, którzy uważają, że Polska to za mało, może warto zainteresować się nieco cieplejszym klimatem Bułgarii. Wspaniały kraj, w którym ludzie wprost uwielbiają Polaków. Są tacy jak my, tylko nieco weselsi, a komunikacja często nie wymaga znajomości angielskiego. Wciąż obowiązuje prawo atrakcyjne dla obcokrajowców, którzy zamierzają kupić ziemię w tym kraju.

Niestety wkrótce ma się to zmienić, więc dla niezdecydowanych zalecamy, aby się pośpieszyli. Wyobraźcie sobie, że wciąż można tam kupić domy z działkami w atrakcyjnych regionach w okolicach Słonecznego Brzegu za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wyjątkowy klimat i wspaniałe lato nad Morzem Czarnym ściągnęło w tamte rejony już wielu obcokrajowców. Rząd Bułgarski zaobserwował tę tendencję i myśli nad wprowadzeniem prawa ochronnego dla swojego rynku nieruchomości.

Dom za 1 Euro – czy to możliwe?

Nieco innym sposobem na inwestycję w nieruchomości może być szukanie ofert prosto ze słonecznych Włoch. Z pewnością nie raz natknąłeś się na krzykliwe ogłoszenia o starych domach na południu cudownej Italii. Oczywiście jest pewien haczyk, bo przecież kto przy zdrowych zmysłach odda nieruchomość za bezcen. Dotyczy to zwykle wyludnionych miejscowości, które rząd postanowił rewitalizować.

Jako nowy właściciel musiałbyś w ciągu 3 lat wyremontować nabytą nieruchomość. Innym problemem może być problem ze znalezieniem pracy w okolicy, ponieważ zwykle są to miejsca w odległych rejonach i z pewnością nie nad samym morzem. Jeśli jednak masz umiejętności i zawód do podjęcia pracy zdalnej i już od jakiegoś czasu myślałeś nad zmianą dotychczasowego życia, nie zwlekaj zbyt długo! Może to być wspaniała okazja do nowej przygody w Twoim życiu.

Może myślałeś o apartamencie w słonecznej Hiszpanii? Ceny niestety będą tutaj najdroższe, pomimo że wiele nieruchomości od wielu lat potrafi stać nieużywana, ceny nieustannie trzymają swój stosunkowo wysoki poziom. Oczywiście nie będą one aż tak zaporowe, jak na południowym wybrzeżu Włoch, więc jeśli posiadasz 150 tysięcy euro, możesz zacząć się rozglądać za czymś w okolicach Castellonu. Pamiętaj tylko, że jeśli będziesz chciał szybko sprzedać taką nieruchomość, może nie być łatwo, ponieważ rynek, jest dosyć trudny. Długa linia brzegowa sprawiła, że samych nieruchomości jest naprawdę wiele, także klienci mają z czego wybierać.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł zdołał pomóc Ci w wybraniu decyzji, w jakim kierunku można szukać Nowej nieruchomości. Te mniej oblegane regiony z pewnością będą dużo bardziej atrakcyjne, niż te prosto z kolorowych broszur reklamowych z biura podróży.

artykuł sponsorowany