Basen poliestrowy: nowa generacja basenów ogrodowych

Własny basen w ogrodzie to marzenie wielu osób. Kiedyś był utożsamiany z nieosiągalnym luksusem, jednak w miarę rozwoju technologii i coraz bardziej przystępnych cen, taka atrakcja staje się dostępna dla wszystkich.

Dlaczego warto mieć basen ogrodowy?

Basen ogrodowy to znakomity pretekst do dodatkowej aktywności fizycznej. Stanowi również wspaniałą atrakcję dla dzieci i gości odwiedzających twój dom, a także świetne miejsce na urządzenie letniego przyjęcia pod gołym niebem. Pływanie ma zbawienny wpływ na kręgosłup, pozwalając utrzymać kości i stawy w dobrej formie – to najbezpieczniejszy sport dla osób, które cierpią na bóle reumatyczne i schorzenia układu kostnego, a także osób z nadwagą. Dobrze wykonany basen ogrodowy jest bardzo trwały, a w przypadku sprzedaży działki podnosi jej wartość i prestiż. Dzięki obecności basenu, ogród zyskuje również niepowtarzalny charakter.

Basen poliestrowy czy betonowy?

Tradycyjny basen ogrodowy powstaje z betonowych lub żelbetowych bloczków, które wykłada się ceramicznymi płytkami lub mozaiką. Ten rodzaj basenów nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o kształty i rozmiary, jest także niezwykle trwały i efektowny. Jest jednak drogi i trudniejszy do utrzymania w czystości, a realizacja trwa dłużej, niż w przypadku basenów gotowych. Basen ogrodowy poliestrowy jest łatwiejszy do zainstalowania w ogrodzie, a jego montaż trwa krócej. Dlatego też ten wariant cieszy się dużą popularnością wśród osób, które decydują się na umieszczenie basenu na swojej działce. Baseny poliestrowe mogą mieć różne kształty i rozmiary – są dostępne między innymi modele ze schodami lub siedziskami. Są łatwe do utrzymania w czystości, a dodatkowe wzmocnienia pozwalają zwiększyć ich trwałość.

Superpools: baseny poliestrowe i wiele innych

Bez względu na to, jaki typ basenu wybrałeś, koniecznie musisz sprawdzić ofertę marki Superpools. Firma oferuje realizację zamówień na baseny poliestrowe, betonowe, polipropylenowe, wewnętrzne i wanny spa, a także zadaszenia basenowe. W ofercie dostępne są produkty stworzone w oparciu o unikalne technologie wzmocnień Keramik Technology (ekskluzywna powłoka ochronna lakieru) i Hybryd Technology (wzmocnienia karbonowo-kevlarowe), a także skimmerową technologię obiegu wody oraz jedyny w swoim rodzaju przekrój niecki, zapewniający maksymalną izolację, szczelność i komfort użytkowania. Wszystkie usługi i produkty dostępne w Superpools są starannie kontrolowane pod kątem jakości i bezpieczeństwa, dzięki czemu klienci mają gwarancję pełnej satysfakcji.