Boom na niewielkie mieszkania dla singli i seniorów

niewielkie mieszkania dla singli i seniorów

Nie trzeba być czujnym obserwatorem sytuacji na rynku nieruchomości w naszym kraju, aby dostrzec, że od pewnego czasu panuje istny boom na lokale o niewielkim metrażu. Jest to doskonała inwestycja dla singli oraz seniorów, którym zależy na komfortowym, acz niekoniecznie dużym mieszkaniu.

Mieszkanie o niewielkim metrażu – dla kogo będzie to dobry wybór?

Inwestycją w mieszkanie o niewielkim metrażu najczęściej zainteresowani są ludzie młodzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie, zaczynają się usamodzielniać, jednak nie planują w najbliższym czasie zakładania rodziny. Mniejszy metraż to niższa cena mieszkania. A im mniejsza jest wartość inwestycji, tym łatwiej można otrzymać pozytywną weryfikację wniosku kredytowego w banku. Trzeba pamiętać, że banki wymagają wkładu własnego do inwestycji. Niewielki metraż to niższa wartość wkładu własnego, która obecnie waha się w przedziale 10-20% wartości nieruchomości.

Do drugiej grupy osób, które wybierają lokale mieszkaniowe o niewielkiej powierzchni użytkowej, zaliczają sięseniorzy. Mniejsze mieszkania są bardziej przytulne. Mniej energii trzeba też włożyć w utrzymanie w nich czystości.

Jakie zalety mają kawalerki i mieszkania dwupokojowe?

Małe mieszkania (zarówno kawalerki, jak i mieszkania z dwoma pokojami) mają wiele zalet. Jedną z nich (która często przeważa o podjęciu decyzji inwestycyjnej) jest atrakcyjna cena nieruchomości. Oczywiście, ostateczny koszt zakupu mieszkania będzie zależał od lokalizacji. Mieszkania na obrzeżach Warszawy będą tańsze, niż lokale o podobnym metrażu w centrum stolicy. W Warszawie jest obecnie prowadzonych kilka interesujących inwestycji mieszkaniowych.

Kolejna zaleta lokali o niewielkiej powierzchni to niższe koszty utrzymania. Jest to duży plus zarówno dla osób młodych, jak i dla seniorów. Wybierając małe mieszkanie, można sporo zaoszczędzić np. na ogrzewaniu czy rachunkach za prąd. W wielu przypadkach mniejsze mieszkanie to także niższe opłaty za czynsz.

Jest jeszcze jedna kwestia, o której warto pamiętać, a mianowicie, małe mieszkaniełatwiej jest utrzymać w czystości. Będzie to zaleta, którą z pewnością docenią seniorzy borykający się z ograniczoną sprawnością. Mniej pomieszczeń to mniej okien do umycia i mniejsza powierzchnia podłóg do pielęgnacji.

Nowe mieszkania o niewielkim metrażu w stolicy

Wielu deweloperów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i w swoich realizacjach uwzględniają mieszkania o niewielkiej powierzchni. Nowe, przytulne mieszkanie to świetna inwestycja zarówno w przypadku startu w dorosłe życie, gdy mieszkanie służy głównie za sypialnię, jak i na jesień życia, gdy człowiek szuka przede wszystkim ciszy i spokoju.

Szukasz niewielkiego mieszkania w atrakcyjnej cenie? Zależy Ci na wysokim standardzie i rozwiniętej infrastrukturze w okolicy?Sprawdź najnowsze realizacje warszawskiego dewelopera na stronie https://www.dantex.pl/. Znajdziesz tam ciekawe propozycje zarówno dla singli, jak i seniorów. Firma prowadzi inwestycje w różnych lokalizacjach stolicy.

Artykuł sponsorowany