Akademia Architekta zaprasza

7 i 8 października Klaster Branży Meblarskiej i Architektonicznej Akademia Architekta zaprasza do Poznania na Konferencję „Od kreacji do realizacji – obiektywnie o pracy architekta”.

Główną ideą konferencji jest przedstawienie i omówienie realiów rynkowych pracy architektów, projektantów wnętrz i architektów terenów zieleni oraz firm z branży architektonicznej. Spotkanie ma wspomóc ich kreatywność.

Wiele firm współpracuje z architektami, projektantami wnętrz i architektami terenów zieleni, starając się wspierać ich w działaniach zawodowych. Połączyliśmy siły, by wymieniać się doświadczeniami i organizować wspólne przedsięwzięcia skierowane do architektów i projektantów, których realizacja nie byłaby w zasięgu jednej, nawet największej firmy. Zależy nam również na tym, żeby uczyć się od architektów i poznawać ich zmieniające się oczekiwania i potrzeby. Wierzymy, że dzięki takim działaniom mieszkania, domy, budynki i ich otoczenie będą piękniejsze i bardziej użyteczne dla wszystkich. Kluczem do tego jest wiedza i ścisła współpraca specjalistów – mówi Tomasz Desko, Przewodniczący Rady Klastra.

Kreacja – Realizacja

Podczas konferencji odbędą się wykłady i warsztaty z psychologami, socjologami, ekonomistami i prawnikami, doświadczonymi handlowcami i projektantami z firm produkujących wyposażenie wnętrz, a także elementy budowlane. Sesjom wykładowym i warsztatowym towarzyszyć będą prace grup roboczych poświęcone tematyce ekoinnowacji, CSR, innowacji produktowej i materiałowej.

Konferencja składać się będzie z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy z nich będzie dotyczył zagadnień takich, jak uwarunkowania pracy twórczej na „rynku klienta”, tworzenie wizerunku, tożsamości, budowanie i utrzymanie autorytetu architekta w ramach realizacji projektu, zapobieganie sytuacjom, w których kontrahent próbuje uniknąć zapłaty, umiejętne balansowanie pomiędzy wizją artystyczną a życzeniami inwestorów, radzenie sobie z kryzysem twórczym.

Od strony praktycznej zaprezentowane zostaną korzyści wynikające ze świadomego budowania strategii ochrony własności intelektualnej. Porozmawiamy o tym, jak ustrzec się przed plagiatem, jak projektować nie naruszając praw innych osób. Sesje mają pomóc architektom w zmierzeniu się z rzeczywistością, operując konkretnymi przykładami z życia biznesowego – mówi Katarzyna Baranowska, koordynatorka Klastra.

Drugi blok dotyczyć będzie projektowania. Wezmą w nim udział eksperci z firm członkowskich Klastra. Celem zajęć jest wspomaganie samego procesu projektowania, m.in. poprzez omówienie najnowszych trendów rynkowych, najnowocześniejszych osiągnięć designu, prezentację filozofii projektowania produktów. Odbędą się też sesje dotyczące spraw typowo projektowych, jak choćby kreowanie przestrzeni zapachem. Eksperci postarają się, by uczestnicy zajęć nauczyli się prowadzić firmę, uwzględniając realia rynku i nie tracąc nic ze swojej kreatywności artysty.

Siła autorytetu

Z gośćmi konferencji wiedzą i doświadczeniami będą dzielić się wykładowcy znani i doceniani w dziedzinie designu i projektowania.

Robert Majkut – designer, ekspert w projektowaniu dla biznesu. Dyrektor Generalny w firmie Robert Majkut Design – jednej z najbardziej cenionych firm branży kreatywnej w Polsce, współtwórca, współwłaściciel i główny projektant marki w Whaletone Ltd.

Łukasz Zagała – projektant, architekt. Od 1997r. z Przemo Łukasikiem prowadzi autorską pracownię architektoniczną medusa group, która rozpoznawana jest dzięki bezpretensjonalnemu, a zarazem oryginalnemu podejściu do projektowania, integrującemu architekturę, rzeźbę, grafikę oraz sztuki wizualne.

Concordia Design zaprasza

Wszystkich chętnych do udziału w Konferencji, nie tylko architektów, zapraszamy do centrum Concordia Design. Współpraca ze spółkami z Grupy VOX, uczelniami School of Form, Wyższą Szkołą Nauk humanistycznych i Dziennikarstwa, Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, czy szkołami DA VINCI czyni z Concordii niezwykłe, inspirujące miejsce spotkań mających na celu edukację, integrację, wymianę doświadczeń – mówi Beata Jankowska, Koordynator współpracy z architektami sieci Drzwi i podłogi VOX, członka Klastra Akademia Architekta.

W sali Lumina, gdzie od rana do wieczora trwać będą zajęcia, będzie też można obejrzeć nietypową wystawę pt. „Kreacja-Realizacja” przygotowaną przez Katarzynę Juszczak. Znane przedmioty zobaczymy w nowych rolach, które każdy będzie mógł modyfikować po swojemu. To nietypowe zaprezentowanie produktów, z którymi architekci mają na co dzień do czynienia, ukazujące je w innej, nowej odłonie.

Konferencja odbywać się będzie w gmachu Concordia Design, ul. Zwierzynieckiej 3, 60-813 Poznań.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wystarczy wysłać swoje ZGŁOSZENIE, które przyjmowane są do 30 września. Ilość miejsc jest ograniczona. Rejestracja: www.akademiaarchitekta.org/rejestracja