Cennik usług mycia okien w miastach Polski

cennik mycie okien

Okna są jako oczy naszego domu. Czyste i lśniące powierzchnie okien znacznie ulepszają wygląd elewacji i przepuszczają do pomieszczenia więcej światła. Jeśli nie masz czasu na samodzielne mycie okien, możesz zlecić to specjalistom. Coraz więcej osób prywatnych i firm zamawiają mycie okien, ponieważ nie są to duże koszty.

Jak często myć okna, zwłaszcza dachowe na wysokości?

Najlepiej myć okna co miesiąc, oprócz okresu zimowego, a przynajmniej kilka razy rocznie. Dobrze dostosować harmonogram mycia do pory roku. Najgorsze warstwy brudu tworzą się przez częste deszcze w połączeniu z zanieczyszczonym powietrzem.

Najlepszą temperatura dla mycia okien jest od 10 do 25 stopni. Promienie słoneczne przeszkadza skutecznemu myciu, ponieważ powoduje powstanie smug, ale fachowcy zawsze mają na to odpowiednie środki i umiejętności.

W mieszkaniu każdy, kto ma czas, może bez żadnego problemu umyć okna, ale na wysokości to jest sprawa niebezpieczna. Więc najlepiej zlecić ją osobom odpowiednio uprawnionym i doświadczonym. Mycie okien na wysokości odbywa się w kilku następujących sposobów:

  1. Przy użyciu odpowiednio długiego sprzętu lub rusztowań;
  2. Za pomocą dźwigów i podnośników;
  3. W sposób alpinistyczny — wykonywane przez wspinaczy przemysłowych z odpowiednim sprzętem alpinistycznym. To się stosuje szyb, szklanych elewacji, dachów i tarasów, przeważnie biurowych wieżowców.

Czynniki wpływające na koszt mycia okien

Cena mycia okien i powierzchni szklanych zależy od następujących czynników:

  • Region, w którym się znajduje obiekt, różnica cen jest nawet między miastami;
  • Jednostronne lub dwustronne mycie okien;
  • Rodzaj okien lub powierzchni. Może być mycie okien: jednoskrzydłowych, dwuskrzydłowych, trzyskrzydłowych, balkonowych, a nawet różnego rodzaju witryny, jak elewacji na wysokości, tak i okien dachowych;
  • Usługa kompleksową z myciem ram i parapetów lub bez;
  • Mycie nowoczesnych plastikowych okien będzie taniej niż starych rozkręcanych;
  • Zlecić mycie okien można firmie lub osobie fizycznej, ale przeważnie ostatnia liczy stawkę godzinową, co może być drożej;
  • Jeśli chodzi o mycie okien alpinistyczne, stopień cen zależy też od specyfiki architektury budynku i wysokości.

Ile kosztuje mycie okien standardowe lub po remoncie?

Przeważnie fachowcy mogą skutecznie myć okna, jednak wiele osób obawia się, że koszty takiej pracy będą zbyt wysokie, dlatego sami się tym zajmują. Ile może kosztować mycie okien prywatnie? Naprawdę cena mycia okien wcale nie jest zbyt duża. Natomiast mogą być duże różnicy cen między wykonawcami.

Najlepiej zamieszczać zlecenia na odpowiednich platformach i później rozważać przychodzące ofertę. Cena mycia okien przeważnie nie liczy się za godzinę, lecz na sztuki lub m². Średnie stawki za mycie okien jednoskrzydłowych wynoszą od 25 do 35 zł. Okna dwuskrzydłowe, trzyskrzydłowe lub balkonowe będą kosztowały od 30 do 60 zł.

W przypadku dużych powierzchni szklanych, witryn i elewacji na wysokości od 2,5 do 4,5 m zapłacimy od 3 do 6 zł/m². Jeśli chodzi o mycie okien alpinistyczne, cena za m² waha się od 10 do 15 zł. Zawsze cennik mycie okien czy elewacji za m² mają charakter orientacyjny, ponieważ dokładna cena zależy od specyfiki indywidualnej.

artykuł sponsorowany