Czy ciepły montaż okien jest skierowany właśnie do mnie?

ciepły montaż okien

Kiedy ściany domu już stoją, pora na montaż drzwi i okien. Montaż taki wykonuje się najczęściej metodą tradycyjną, przy użyciu pianki poliuretanowej, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ sama pianka PUR nie gwarantuje wystarczająco dobrej termoizolacji. Dlatego tę metodę zaczyna powoli wypierać ciepły montaż ościeżnic. Stosuje się go zwłaszcza w przypadku okien, które potrzebują solidnej izolacji o wiele bardziej niż drzwi.

Czym jest ciepły montaż okien i jakie są jego zalety?

Ciepły montaż okien to rozbudowany system osadzania ościeżnic, na który składają aż trzy warstwy materiałów izolacyjnych – poza pianką poliuretanową w jego skład wchodzą też taśmy: paroszczelne i paroprzepuszczalne. Taśmy paroszczelne, nieprzepuszczające wilgoci, stosuje się od wewnętrznej strony okna, natomiast paroprzepuszczalne, odprowadzające wilgoć, kładzie się od strony zewnętrznej. Taki system gwarantuje doskonałą termoizolację, zapewniającą odpowiedni komfort cieplny w pomieszczeniach, chroni także budynek przed szkodliwym działaniem wody, a do tego stanowi całkiem skuteczną barierę akustyczną dla wszelkiego rodzaju hałasów dochodzących z zewnątrz. Wykonanie ciepłego montażu okien zwykle zleca się profesjonalistom, ale można też wykonać go samodzielnie, o ile posiada się podstawowe umiejętności i wiedzę z zakresu budownictwa oraz niezbędne narzędzia, przede wszystkim Soudal Window System (SWS). Więcej informacji na domszczelny.pl

Czy ciepły montaż będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem?

Jak najbardziej! Ciepły montaż okien jest uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdza się w każdym budynku o charakterze użytkowym, a więc nie tylko w domach jedno- i wielorodzinnych, ale też obiektach gospodarczych i przemysłowych, usytuowanych w miastach i na wsiach. Co więcej, można to rozwiązanie wykorzystać zarówno na etapie budowy, jak i modernizacji budynku. W każdym przypadku jest to bardzo opłacalna inwestycja, ponieważ ciepły montaż stolarki okiennej przekłada się na solidną termoizolację, solidna termoizolacja z kolei przekłada się na realne oszczędności wydatków przeznaczanych dotychczas na klimatyzowanie pomieszczeń zimą i latem.