Czy sprzątanie może być łatwe i przyjemne? Poznaj mop ze spryskiwaczem!

Mop ze spryskiwaczem

Szukasz mopa do małej powierzchni? A może potrzebujesz gadżetu, za pomocą którego szybko i skutecznie przetrzesz podłogę bez wyciągania wiaderka i przygotowywania całego zestawu? Masz małe dziecko lub zwierzę i zależy Ci na tym, żeby czyścić dom bez nadmiernego użycia chemii i detergentów myjących? Jeśli tak, dobrym rozwiązaniem jest mop ze spryskiwaczem. Poznaj jego zalety.

Na rynku znajduje się wiele różnych akcesoriów do mycia podłogi. Wśród nich można znaleźć uniwersalne płaskie mopy, które sprawdzają się prawie w każdej przestrzeni oraz modele parowe idealne także np. do odświeżenia wykładziny lub kanapy. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na wydatek kilkuset złotych, a także nie wszyscy mają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania wiaderka i mopa. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest mop ze spryskiwaczem. Dowiedz się więcej, jak to działa i dlaczego to dobry wybór.

Jak działa mop ze spryskiwaczem?

Mop ze spryskiwaczem to stosunkowo nowy wynalazek. Powstał w odpowiedzi na potrzeby osób, które chcą szybko i bez użycia detergentów sprzątać swój dom. W przeciwieństwie do tradycyjnych płaskich akcesoriów do mycia podłogi, mopy płaskie ze spryskiwaczem nie potrzebują wiaderek.

Zamiast tego, każdy gadżet ma wbudowany pojemnik na wodę oraz spryskiwacz. Takie rozwiązanie umożliwia mycie bez chemii. Wystarczy nacisnąć na przycisk, aby spryskać podłogę przed mopem, a następnie za pomocą końcówki dokładnie umyć podłogę bez pozostawiania smug i konieczności wyżymania.

Nakładka mopa zazwyczaj wykonana jest z wysokiej klasy mikrofibry, dzięki czemu może być wielokrotnie prana bez zmniejszania efektów po umyciu. Obrotowa końcówka umożliwia umycie większej powierzchni niż w standardowych modelach.

Mop płaski ze spryskiwaczem – do jakich podłóg?

Najlepszy mop to taki, który nie powoduje zniszczeń. Masz w swoim domu stary, dębowy parkiet? A może zdecydowałeś się na wysokiej klasy panele i szukasz czegoś, co umyje podłogę, ale nie zniszczy jej powierzchni? Klasyczny płaski po umyciu pozostawia mokrą warstwę, która nie działa korzystnie na drewno. Jeśli nie chcesz za każdym razem spędzać czasu na wycieraniu podłogi do sucha, to zdecyduj się na mop ze spryskiwaczem, który znajdziesz np. na stronie sklepu Metler.

Jego dużą zaletą jest to, że spryskiwacz umożliwia mycie na mokro, a nakładka pozostawia całkowicie suchą powierzchnię, dzięki temu drewno nie chłonie wody i nie pęcznieje pod jego wpływem.

To urządzenie doskonale sprawdzi się także na płytkach. W szybki sposób umyjesz podłogę i zapobiegniesz przypadkowym poślizgnięciom na mokrej powierzchni. Boisz się zarysowań? Nakładka wykonana z mikrofibry jest bardzo delikatna, ale jednocześnie skutecznie myje podłogę, więc efekt z pewnością będzie zadowalający. A kiedy się zużyje, z łatwością kupisz nową, dedykowaną do tego urządzenia.

Dla kogo sprawdzi się mop bez wiadra?

Jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem, ale nie wiesz, czy ten gadżet jest dla Ciebie? Mop ze spryskiwaczem sprawdzi się u osób, które mają małe mieszkanie i nie mają miejsca, żeby przechowywać klasyczny mop z wiadrem. Pojemnik jest wystarczająco duży do tego, żeby wyczyścić kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni, więc wystarczy raz nalać wody, aby umyć całą podłogę.

Zalety i skuteczność tego rozwiązania docenią także osoby, które chcą szybko umyć podłogę bez używania drażniącej chemii. To doskonały pomysł dla rodzin z małymi dziećmi lub właścicieli zwierząt, ponieważ im mniejsza ilość detergentów, tym lepiej dla ich zdrowia. Nie musisz rezygnować z czystego i schludnego mieszkania. Po prostu sięgnij po najlepszy mop, który myje podłogę przy pomocy wody.

Wybór mopa wcale nie jest taki oczywisty, jak się wydaje. Szeroki asortyment nie ułatwia wyboru. Zanim kupisz akcesorium, zastanów się, do czego potrzebujesz tego gadżetu, czy masz miejsce do jego przechowywania oraz jak lubisz myć podłogę. Prosta funkcja, taka jak spryskiwacz, bardzo ułatwia zadanie, dlatego warto wziąć ją pod uwagę, jeśli chcesz cieszyć się czystą podłogą bez zarysowań i smug.

Artykuł sponsorowany