Czynności, dzięki którym kontener będzie długo eksploatowany

kontener

Jakie czynności należy podjąć, aby przywrócić kontener do pierwotnego stanu technicznego? Jak oczyścić powierzchnię z trudnych zanieczyszczeń, zgorzelin hutniczych i rdzy?

Utrzymanie kontenera w dobrym stanie wymaga wykonywania regularnych prac z zakresu pielęgnacji jego powierzchni i oczyszczania wnętrza. Jedynie przy rozsądnej eksploatacji możemy mieć pewność, że będzie on służył przez długie lata, nie zacznie z czasem korodować i nie straci swoich właściwości technicznych.

Czyszczenie suchym lodem

Do tego rodzaju prac stosujemy granulat suchego lodu (CO2). To metoda mało inwazyjna, możemy ją wykorzystywać do usuwania trudnych zanieczyszczeń np. z silikonu, gumy, tłuszczu, oleju, atramentu, smoły, klejów, żywicy i wosku. Czyszczenie kontenerów, zarówno transportowych, morskich, jak i biurowych, nie sprawi większych problemów, gdyż nie wymaga dezinstalacji poszczególnych elementów i możemy je wykonywać w dosłownie każdym miejscu.

Piaskowanie

Jednym ze sposobów na utrzymanie kontenera w nienagannym stanie i przedłużenie jego żywotności jest piaskowanie, czyli usunięcie z powierzchni metalowych i aluminiowych starych farb i powłok malarskich, rdzy i zgorzelin hutniczych. Wykorzystuje się do tego strumień sprężonego powietrza z dodatkiem ścierniwa. Piaskowanie jest bardzo dokładną metodą oczyszczania powierzchni, gdyż ścierniwo umożliwia dotarcie do najmniejszego zagłębienia i usunięcie ogniska korozji. Co więcej, możemy uzyskać odpowiednią chropowatość materiału, przygotowując bazę pod powłokę malarską. Więcej na temat usługi można przeczytać na stronie polkont.pl. Piaskowanie nie tylko służy utrzymaniu w doskonałym stanie konstrukcji kontenera, ale nadaje mu estetyczny wygląd (źródło: http://piaskowanie.wordpress.com/2011/01/08/jak-szybko-i-skutecznie-wypolerowac-szorstkie-i-twarde-powierzchnie/).

Oczyszczanie z graffiti

Usuwanie z powierzchni kontenera nieestetycznych rysunków oraz skutków wandalizmu może stanowić problem. Obecnie wykonuje się taką usługę głównie przy użyciu pary pod wysokim ciśnieniem, stosując jednocześnie mało inwazyjne środki chemiczne, które nie spowodują zniszczeń powierzchni zbiornika. Firmy najczęściej wykorzystują preparaty z rodziny AGS, które nadają się zarówno do powierzchni gładkich, jak i chropowatych. W przypadku ścian o dużej porowatości – takich jak w kontenerach magazynowych – używa się dodatkowo gorącej wody pod ciśnieniem.

Nowoczesne metody głębokiego i powierzchniowego oczyszczania dają pewność, że dbamy o strukturę powierzchni pojemników. Profesjonalne firmy wykorzystują jedynie przyjazne dla środowiska środki chemiczne, które po upłynnieniu nie wymagają utylizacji i mogą być od razu odprowadzane do kanalizacji.