Dlaczego warto kupić mieszkanie w Katowicach?

mieszkanie w KatowicachPytanie zadane w tytule wydaje się banalne. Zwłaszcza, że coraz mniej osób decyduje się na mieszkanie w centrum aglomeracji.

Według oficjalnych danych statystycznych z roku 2017, liczba mieszkańców Katowic spadła o około 4 tysiące. Dlaczego więc warto tam zamieszkać?

Przede wszystkim dlatego, że Katowice to nie tylko Śródmieście, ale również szereg innych dzielnic, wśród których najpiękniejszą a zarazem najbardziej „funkcjonalną” jest Ligota.

Piękno ulicy Panewnickiej

Chyba najdłuższą, a z pewnością najpiękniejszą ulicą w całej Ligocie, jest oczywiście ulica Panewnicka. Ciągnie się ona już od okolic dworca kolejowego, przecinając dzielnicę w poprzek. Patrząc się od strony torów kolejowych, wiedzie ona przez najsilniej zurbanizowane obszary dzielnicy aż po przepiękne i malownicze lasy, umiejscowione w sąsiedztwie jednej z głównych tras Górnego Śląska – popularnej „wiślanki”.

Oznacza to, że wybierając mieszkania na sprzedaż w tej niezwykłej dzielnicy, mamy szybki i niezakłócony dostęp nie tylko do najważniejszych arterii komunikacyjnych Katowic, ale i całego obszaru Górnego Śląska.

mieszkanie w KatowicachTereny zielone

Dzielnica Ligota w Katowicach położona jest tuż obok przepięknych i malowniczych terenów zielonych, tzw. „płuc Katowic”. Lasy te, patrząc się od strony dworca kolejowego, rozpoczynają się bardzo niepozornie, tworząc delikatne i wmieszane w miejską zabudowę skwery. Dopiero po pewnym czasie zauważamy, że wspomniana zabudowa znika, ustępując miejsca coraz bardziej nieprzebranej gęstwinie.

Tak, to kolejny powód, by zdecydować się na zakup mieszkania w Katowicach. Wbrew pozorom, to niezwykłe miasto nie jest jedynie „morzem betonu”, oferując swoim mieszkańcom sporą dawkę świeżego powietrza, w odseparowanych od miejskiego zgiełku lesie.

Kultura i religia i… handel

Dzielnica Ligota w Katowicach to prawdziwa gratka dla tych, którzy kochają kulturę i religię. To właśnie tutaj, w klasztorze Ojców Franciszkanów, obydwa aspekty życia ludzkiego łączą się ze sobą. Warto też dodać, że to piękne miejsce jest położone w przepięknym skwerze, idealnym wręcz do duchowej i artystycznej kontemplacji.

Na koniec warto dodać, że Ligota to rozbudowany ośrodek handlowy, w którym oprócz kilku dużych, wygodnych marketów, znajduje się również targ.

Podsumowując, katowicka Ligota to idealne miejsce do zamieszkania. Ceny nieruchomości są tu stosunkowo niskie. Ponadto dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta i aglomeracji. Wreszcie – nie brak tu kościołów, „pomników kultury” i sklepów. Jednym słowem – prawdziwy raj na ziemi.