Dlaczego warto zainwestować w zadaszenie basenu?

Basen ogrodowy jest świetnym rozwiązaniem na upalne dni i wieczory. Jest to świetne miejsce na relaks i trening. Czasami jednak pogoda krzyżuje plany i utrudnia korzystanie z ogrodowego sprzętu. Okazuje się, że deszcz czy wiatr nie stanowią już żadnego problemu. Rozwiązaniem, które pozwala używać basenu nawet w okresie jesienno-zimowym jest odpowiednie zadaszenie.

Łatwiejsze utrzymanie czystości basenu

Dzięki zadaszeniu nad basenem, można o wiele łatwiej utrzymać w nim czystość. Baseny ogrodowe są przecież narażone na wiele zanieczyszczeń. Do najpopularniejszych należą spadające liście i deszczówka. Poza tym, do basenu bardzo często podchodzą domowe i dzikie zwierzęta. Wszystko to sprawia, że przed każdym korzystaniem z basenu musimy wyławiać z niego różne przedmioty i często chlorować wodę. Zadaszenia basenowe skutecznie chronią przed wiatrem i deszczem. Blokują także dostęp do wody zwierzętom. Wysokiej jakości zadaszenia dostępne są na: https://www.pool-design.pl/zadaszenia-basenowe/. Firma proponuje różne modele zadaszeń, stworzone z najwyższej jakości materiałów.

Całoroczne korzystanie z basenu

Zadaszenie basenowe umożliwia korzystanie z pływalni cały rok. Jest to doskonały sposób na nieprzerwane kąpiele nawet w miesiącach jesienno-zimowych. W basenie bez zadaszenia, niska temperatura nie pozwala na przyjemne kąpiele. Dlatego zazwyczaj pływanie w basenach ogrodowych trwa około 4 miesiące. Najpopularniejszym zadaszeniem basenowym jest to wykonane z poliwęglany. Charakteryzuje się ono wysoką odpornością na uszkodzenia i zapewnia lepsze warunki termiczne niż zadaszenie z pleksiglas. Wybierając zadaszenie basenowe, warto zdecydować się na takie, które umożliwia otwarcie tafli wody. W letnie dni szkoda marnować promienie słoneczne.  

Utrzymanie temperatury wody

Ważą zaletą zadaszeń basenowych jest to, że posiadają one właściwości utrzymywania temperatury w powstałym „namiocie”. Niecka basenowa o wiele szybciej się nagrzewa i utrzymuje temperaturę wody w dzień i w nocy. Umożliwia to korzystanie z pływalni wczesnym rankiem albo późnym wieczorem. Oczywiście warto dodać, że zadaszenie basenu wiąże się ze wzrostem poziomu prywatności. Zazwyczaj baseny montowane są w ogródkach, przy ogrodzeniach. Zabawy i pływanie w basenie z pewnością nie ujdą uwadze sąsiadów. Zadaszenie zaciera pole widzenia, więc można bez skrępowania chodzić w stroju kąpielowym. Oczywiście zadaszenie tworzy też atmosferę sprzyjającą relaksowi.