Wilanów – najlepsza dzielnica na zakup mieszkania dla młodych?

Wilanów

Warszawa od lat przyciąga Polaków, którzy poszukują szansy na lepszą przyszłość i nie chcą opuszczać kraju. Stolica stwarza ku temu warunki, co potwierdzają statystyki. Stopa bezrobocia w czerwcu 2019 roku wyniosła zaledwie 1,4%, wzrosło średnie zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw (o 1,9% wyższe niż w analogicznym okresie rok temu), w ciągu roku o ponad 5% wzrosło również średnie wynagrodzenie brutto. Niebagatelne znaczenie dla rozwoju miasta ma napływ młodych, ambitnych osób, które przyjeżdżają tutaj na studia i często zostają, by rozwijać karierę zawodową. Biorąc pod uwagę, że w Warszawie studiuje obecnie ok. 250 tys. studentów, wszelkie inwestycje powstające w mieście powinny koncentrować się na ich potrzebach.

Dlaczego Wilanów?

Wilanów to jedna z chętniej wybieranych dzielnic przez młodych warszawiaków poszukujących swojego pierwszego mieszkania. Wg raportu „Ranking dzielnic Warszawy pod względem atrakcyjności warunków życia” przeprowadzonego w 2017 roku, to właśnie ta dzielnica stwarza najdogodniejsze warunki mieszkaniowe. Zainteresowanie potwierdza również dynamiczny wzrost liczby mieszkańców. W ciągu ostatnich 15 lat uległa ona podwojeniu. Obecnie w Wilanowie mieszka ponad 35 tys. mieszkańców. To obszar zamieszkiwany przez osoby ambitne, aktywne zawodowo (w momencie realizacji badania na 1000 mieszkańców dzielnicy przypadał 1 bezrobotny). Na prestiż Wilanowa, oprócz sąsiedztwa zabytkowego pałacu, wpływa też fakt, że jest to jedna z dzielnic chętnie wybieranych przez celebrytów, sportowców, biznesmenów czy polityków.

Wilanów – dzielnica dla młodych

Dla młodych warszawiaków, którzy planują założyć rodzinę, bardziej istotne niż łatwy dojazd do centrum są bezpieczeństwo, zaplecze usługowe i dostęp do przedszkoli oraz szkół dla dzieci. W rankingach bezpieczeństwa Wilanów od lat jest niekwestionowanym liderem. Mieszkańcy czują się bezpiecznie, a jedyna kwestia, na którą zwracają uwagę, to zagrożenia komunikacyjne wynikające z brawury kierowców (dane za raportem „Badanie jakości życia mieszkańców dzielnic Warszawy”). Kolejny czynnik wpływający na wysoką atrakcyjność tej dzielnicy dla młodych to dostęp do przedszkoli i szkół dla dzieci. Choć sytuacja z miejscami w placówkach oświatowych dla najmłodszych jest trudna w całej Warszawie, w Wilanowie wciąż powstają nowe obiekty edukacyjne. Obecnie w budowie jest nowa szkoła podstawowa dla 750 uczniów, a jesienią zostaną oddane do użytku dwa nowe przedszkola.

Kameralna zabudowa

Nie sposób nie wspomnieć o nowoczesnych inwestycjach, które przyciągają zainteresowanie młodych, ambitnych warszawiaków. Niskie, kameralne budynki stwarzają przestrzeń intymną, komfortową dla młodych małżeństw i dzieci. Przykładem może być tutaj projekt http://rezydencjepalacowa.pl, łączący tradycję z nowoczesnością. Niska, willowa zabudowa doskonale koresponduje z zielonym otoczeniem osiedla, a elegancki projekt i zastosowane rozwiązania architektoniczne będą cieszyć mieszkańców przez długie lata.

Ekologia i aktywny tryb życia

Wilanów to dzielnica, która sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Łatwo stąd wydostać się z miasta i pojechać na rodzinny weekend na południe lub skorzystać ze ścieżek rowerowych i spokojnych dróg, by wraz z rodziną spędzić niedzielne popołudnie na świeżym powietrzu, choćby w pobliskim rezerwacie przyrody. Troska o własne zdrowie i atrakcyjność fizyczną to coraz popularniejsze wartości wśród młodych. Wilanów stwarza doskonałą okazję do tego, by uprawiać sport i cieszyć się pięknem przyrody.