Do jakich wnętrz pasują tapety ścienne?

Tapety ścienne są chętnie wybierane nie tylko przez amatorów, lecz także profesjonalnych dekoratorów wnętrz. Dzięki nim można tworzyć oryginalne aranżacje niewielkim kosztem. Mogą być dodatkiem lub centralnym punktem dekoracji. Zobacz, do jakich wnętrz pasują tapety ścienne.

Gdzie można umieścić tapety ścienne?

Tapety ścienne pasują do każdego wnętrza. Dzięki nowoczesnym, trwałym i odpornym na czynniki zewnętrzne materiałom można umieścić je nawet w kuchni lub łazience. Najczęściej jednak są wybierane do salonu, sypialni i pokoju dziecięcego. Sprawiają one, że pomieszczenie staje się przytulne, a także stanowią dodatkowy element dekoracyjny.

Nowoczesne tapety ścienne są wykonane z bardzo dużą dbałością o szczegóły. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Istnieje także możliwość ich personalizacji. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie https://pixers.pl/tapety.

Czym kierować się przy wyborze tapet ściennych?

Najważniejsze jest dopasowanie rodzaju tapety do wnętrza, w którym będzie się znajdowała. Do kuchni i łazienek polecane są materiały odporne na wilgoć, natomiast do przedpokoju i pokoju dziecięcego warto wybrać te, które są łatwe w czyszczeniu. Na rynku dostępne są:

  • tapety winylowe (polichlorek winylu),
  • tapety flizelinowe (papier i poliester),
  • tapety papierowe (wielowarstwowy papier),
  • tapety tekstylne (bawełna lub len),
  • tapety z włókna szklanego (włókna chemiczne i szkło wodne). 

Kolejnym ważnym aspektem jest sposób montażu tapety. Zwykle wystarczy dokupić odpowiedni klej. Warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są także tapety samoprzylepne. Jest to doskonały wybór dla osób, które nigdy wcześniej nie przeprowadzały samodzielnych remontów.

Trzeba pamiętać, że tapeta musi być spójna z całą aranżacją. Należy unikać motywów i kolorów, które są ładne i ciekawe, ale nie pasują do stylu dominującego w danym pomieszczeniu. Warto mieć na uwadze, że niektóre wzory mogą wyglądać niekorzystnie w małych i ciemnych wnętrzach. 

Jakie są zalety tapet ściennych?

Tapety ścienne mają wiele zalet. Przede wszystkim nie są drogie. Ceny za te wykonane z najlepszej jakości materiałów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za rolkę. Są one odporne na zagniecenia i bardzo łatwe w czyszczeniu.

Tapety ścienne umożliwiają tworzenie oryginalnych i niepowtarzalnych aranżacji. Można umieścić je tylko na jednej ścianie (bądź jej fragmencie) lub wytapetować cały pokój. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą różne wzory i motywy. Ich zastosowanie pozwala na całkowitą zmianę wyglądu pomieszczenia w zaledwie jeden dzień. Co więcej, tapety ścienne pasują do każdego stylu.

Warto pamiętać, że nadają się one do położenia na niemal każdej powierzchni. Można nałożyć je nawet na nierówną lub zniszczoną ścianę. Pozwala to na zmniejszenie kosztów remontu – np. przed malowaniem wszystkie nierówności muszą zostać wcześniej zlikwidowane. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania ścinków do wykonania własnoręcznych ozdób.

Artykuł sponsorowany