Domy pod Wrocławiem w malowniczej okolicy – odkryj najlepszą lokalizację i znajdź swój wymarzony dom!

domy we wrocławiu

Decyzja o zakupie własnego domu pod Wrocławiem została podjęta! Zapewne oczyma wyobraźni widzisz już siebie wraz z całą rodziną w przydomowym ogródku, pokrytym równo skoszoną trawą. Pikniki na świeżym powietrzu, codzienne spacery do lasu, powroty do domu, do którego chce się wracać! To wszystko już na Ciebie czeka… choć jeszcze nie wiesz gdzie.

Aby Twoja przyszłość nie odbiegła od marzeń zbyt daleko, koniecznie weź pod uwagę kilka poniższych czynników.

Domy jednorodzinne pod Wrocławiem to świetna sprawa – o ile codzienne dojazdy nie odbiorą Ci całej radości.

Możesz świetnie czuć się w nowym miejscu, lecz jeśli pracujesz w mieście, musisz wziąć pod uwagę to, ile czasu zajmie Ci dotarcie do pracy. Codzienna podróż nie powinna zajmować więcej niż godzinę. W innym przypadku stanie się frustrująca. Dodatkowym stresorem może być zła jakość dróg dojazdowych, czy korki, w których będziesz tkwić, tracąc swój cenny czas. Dobry dojazd jest także ważny dla rodziców, których dzieci uczęszczają do wrocławskich szkół.

Z tego względu ogranicz swoje poszukiwania do lokalizacji, które są dobrze skomunikowane z ważnymi dla Ciebie punktami na mapie Wrocławia. Prawdziwymi szczęśliwcami będą mogli się nazywać nabywcy domów pod Wrocławiem, z których do miasta dojeżdża się nowoczesną kolejką ze stacji Jelcz Miłoszyce. Trasa przechodzi obecnie modernizację, która zakończy się w 2021 roku. Wzdłuż niej zaplanowano wygodne parkingi dla samochodów osobowych, na których będzie można pozostawić auto na cały dzień.

Oglądając domy pod Wrocławiem nie zapomnij dokładnie przyjrzeć się okolicy.

Podwrocławskie tereny są bardzo zróżnicowane. Nie wystarczy przekroczyć granic miasta, by znaleźć się w miejscu, w którym warto zamieszkać. Z tego względu nawet, jeśli sam budynek nie budzi Twoich zastrzeżeń, po obejrzeniu go wybierz się na długi spacer po okolicy. Dla przykładu nieopodal miejscowości Chrząstawa Wielka znajdują się obszary objęte programem Natura 2000. Unijne regulacje chronią znajdujące się na nich gatunki fauny i flory, gwarantując, że człowiek nie będzie w nie nadmiernie ingerował. 

Dla nowych inwestorów jest to niezwykła okazja do zamieszkania w pobliżu lasów i łąk, które są szczególnie cenne z punktu widzenia przyrody. Mieszkańcy domów pod Wrocławiem postawionych w takim otoczeniu mają też pewność, że nie ulegnie ono zmianie w wyniku zjawiska rozlewania się miast. Co więcej, nie trzeba tu ograniczać swojego kontaktu z naturą do spacerów, czy wycieczek rowerowych. Stadnina w Dziuplinie sprawia, że w tym otoczeniu świetnie odnajdą się także miłośnicy sportów konnych. Urokliwość okolicy zwiększa też obecność kilku akwenów wodnych.

Zamiast domu we Wrocławiu wybierz ekologiczne osiedle na miarę naszych czasów.

Jedną z najciekawszych inwestycji z łatwym dostępem do stacji Jelcz Miłoszyce i opisanych wyżej obszarów Natura 2000 jest nowobudowana Przystań pod Lasem. Projekt zabudowy pięknie koresponduje z otaczającymi lasami dzięki szaro-białej kolorystyce przełamanej elementami drewnianymi. Deweloper zdecydował się na pełne wykorzystanie walorów przyrodniczych otoczenia i zaplanował nad brzegiem pobliskiego zalewu plażę dostępną wyłącznie dla mieszkańców.

Domy pod Wrocławiem na terenie osiedla zostaną wyposażone w szereg nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań, które pozwolą na znaczne obniżenie kosztów użytkowania. Można wśród nich wymienić choćby system rekuperacji, pompę ciepła, ogrzewanie podłogowe, bezzłączkowy system instalacji wodnej, czy system odzyskiwania deszczówki. Na terenie inwestycji planowane jest nawet posadzenie specjalnie dobranych drzew tlenowych. Dostarczają one 10x więcej tlenu i filtrują dziesięciokrotnie więcej CO2 niż inne gatunki drzew liściastych powszechnie spotykanych w Polsce. 

To wszystko sprawia, że Przystań pod Lasem stanowi obowiązkowy punkt odwiedzin dla osób poszukujących domu we Wrocławiu i okolicach. Zastosowane rozwiązania technologiczne i dostęp do wakacyjnego trybu życia przez okrągły rok skutecznie zachęcają nabywców do zostania tu na dłużej.