Dom przestał być obiektem pożądania?

Jeszcze kilka lat temu szczyt marzeń wielu tysięcy Polaków stanowił własny dom. Obecnie – wraz ze zmianą stylu i tempa życia – zmieniają się także nasze gusta. Coraz częściej wybieramy mieszkania w apartamentowcach i wieżowcach. Dlaczego?

Więcej zachodu i obowiązków

Własny dom na ogół nadal pozostaje droższą inwestycją niż zakup mieszania. O ile niegdyś wybieraliśmy pod względem jak największej powierzchni życiowej, o tyle teraz kierujemy się przede wszystkim praktycznością i własną wygodą.

Posiadanie własnego domu wiąże się z dużą ilością obowiązków. Przecież musimy dbać nie tylko o mieszkanie wewnątrz, ale także o, działkę, ogrodzenie, dach, czy piwnicę. Ilość spraw do załatwienia i aspektów, o których musimy myśleć, mieszkając w domu, powoduje, że obecnie coraz mniej osób decyduje się na zakup własnego domu.

Obawa przed mieszkaniem w blokach

Mieszkanie w bloku ma kilka istotnych wad. Możemy zaliczyć do nich sporą mieszankę zamieszkujących je osób, nie zawsze atrakcyjne sąsiedztwo, a także ogromny przekrój warunków mieszkaniowych.

Istnieją oczywiście osiedla odznaczające się różnym stopniem prestiżu i gdy mamy już wybierać zakup lokalu na osiedlu, najczęściej wybieramy te ogrodzone, wyposażone w niezbędną architekturę – place zabaw, parki, parkingi podziemne lub za szlabanami.

Czy jednak obecne osiedla stanowią obiekt pożądania? Absolutnie. Wraz z rozwojem technologicznym i wzrostem zamożności, patrzymy coraz wyżej i sięgamy dalej. Świetną sławą i sporą popularnością wśród bardziej zamożnych i wymagających osób cieszą się apartamenty klasy premium.

Apartamentowce i wieżowce – szczyt luksusu dla bardziej zamożnych osób

Bez wątpienia, na zakup mieszkania w takich obiektach nie decyduje się każdy. Niemniej, lokal w wieżowcach i apartamentowcach ulokowanych w samym sercu dużych miast sprawia, że mieszkania te są najatrakcyjniejszymi lokalami zgodnymi z obecnym stylem życia miejskiego.

Zwykle są to samowystarczalne kompleksy, z których niejednokrotnie nie musimy w ogóle wychodzić. Wyposażone w rozbudowane strefy spa, fitness i siłownie, sieci sklepów, miejsca spotkań towarzyskich, czy inteligentne systemy ułatwiające codzienne obowiązki, budynki te zachęcają i przyciągają. Najczęściej sprowadzają się do nich celebryci, zagraniczni inwestorzy, biznesmeni, czy zamożne rodziny. Ceny mieszkań w wieżowcach i apartamentowcach premium zaczynają się średnio od 500 tysięcy złotych. Czy taka cena odstrasza? Wręcz przeciwnie.

Możemy obserwować coraz większe zainteresowanie takimi inwestycjami. Głównie ze względu na ich całkowitą samowystarczalność, brak konieczności dodatkowego inwestowania w wyposażenie, doskonałą lokalizację oraz spore metraże lokali. Mieszkając w takim apartamencie, nie interesuje nas absolutnie nic.

Przykładem miejsc dążących do ideału mogą być: apartamenty Sky Tower we Wrocławiu, Neptun Park w Trójmieście, czy apartamenty w jednym z najwyższych obiektów w Warszawie – wieżowcu Cosmopolitan mieszącym się przy głównej arterii stolicy.