Dopasowane do Twojego charakteru – funkcjonalne artykuły dekoracyjne!

Jak urządzić dom, żeby miał duszę, opowiadał Twoją historię i pokazywał, jaki ma charakter? W tym wypadku warto wpleść artykuły dekoracyjne, które nie tylko dodadzą wnętrzu wyjątkowego uroku, ale uzewnętrznią również Twoje cechy.

Jeśli masz duszę romantyka…

Każdy, gdzieś w środku, jest wrażliwym człowiekiem. To, jak głęboko skrywamy swoje „ja”, zależy tylko od nas. Możemy swój romantyzm wyrażać na wiele sposobów, ale znam sprawdzony patent, na to, aby dobrze zagospodarowana przestrzeń pomieszczeń, naturalnie go podkreślała – subtelne artykuły dekoracyjne.

Ostatnio ciekawym pomysłem stały się tabliczki, witające domowników lub gości. Te w fajny sposób, przekazują, kto za danymi drzwiami mieszka. Może przekazać, że dopiero co wziąłeś ślub, lubisz żyć marzeniami lub nad wyraz cenisz rodzinę. Zawieszone mogą być również w różnych pomieszczeniach – w kuchni poinformujesz, że jesteś super kucharzem, a na tarasie zaanonsujesz swoją pasję do pielęgnacji ogrodu.

Inną dekoracją podkreślającą duszę romantyka, są zawieszki w kształcie skrzydeł, sercowe szkatułki. Skrzydła możesz połączyć z innymi tego typu akcesoriami i stworzyć ciekawą ozdobę sypialni. Natomiast szkatułki wraz z koronkową podkładką pięknie przyozdobią toaletkę, przy której codziennie się malujesz. To również elegancki schowek na drogocenną biżuterię i inne, małe bibeloty.

Jeśli jesteś pragmatykiem…

Zdecydowanie postawisz na wszystkie dekoracje związane z funkcjonalnością i praktycznością. W tym przypadku interesującym ogniwem łączącym w sobie piękno i przydatność to zegar. Możesz postawić na prosty, uniwersalny, który zawiesisz w nowoczesnej kuchni. Tu sprawdzi się zegar złożony jedynie z cyfr.

Jeśli lubisz podróżować, postaw na zegar z tłem przedstawiającym Twoje ulubione miejsce na świecie. Innym dodatkiem, który wpisuje się w zasadę „ładne i praktyczne” jest wieszak. Drewniany lub metalowy umiejscowiony tuż przy drzwiach, będzie idealnym miejscem dla wszelkich kluczy – do auta, mieszkania, skrzynki pocztowej czy bramy wjazdowej. Wieszaki znajdujące się w łazience, mogą wyróżniać podział – z napisem Pan & Pani.

Dzięki temu swoje piżamy czy ręczniki powiesicie w wyznaczonych miejscach, przy okazji dbając o porządek. Skoro jesteś pragmatykiem, zdecydowanie ulubionym elementem przedpokoju czy kuchni będzie okleina samoprzylepna, imitująca szkolną tablicę. Na niej zapiszesz najważniejsze, nadchodzące wizyty oraz sprawy do załatwienia, tak aby Ci nie umknęły.

Jeśli masz duszę dekoratora…

Tak też się zdarza! Istnieją ludzie, którzy kochają gromadzić rzeczy, kupować je w okazyjnych cenach, a następnie wykorzystywać jako wspaniały element pokoju. W ten oto sposób pojawił się pomysł, aby bladą ścianę przyozdobić okleiną, prezentującą uroczy zakątek świata, ulubioną czynność relaksacyjną np. picie kawy, czy po prostu ładne pejzaże i obrazy. Innym sposobem na urozmaicenie ścian, będą antyramy, w których można umieścić zdjęcia z wakacyjnej podróży czy z dziecięcych lat.

Dekorator to ktoś w stylu Zosi Samosi, która nie dość, że wpadnie na pomysł, sama go również zrealizuje. Skoro tak, to przydatnymi dodatkami okażą się wstążki czy sznurki. Mogą przywołać do porządku długą kotarę, która ładnie związana, nada pomieszczeniu harmonii.

Artykuły dekoracyjne urozmaicają wnętrza, dodając im nowego charakteru. Każdy detal, nawet po zmianie miejsca, sprawi, że całość się odmieni. A Ty – do jakiego typu osób należysz?