Drabiny ewakuacyjne – dlaczego tak przydatne dla projektanta?

Każdy ceniony się projektant ma świadomość wagi i odpowiedzialności swojego fachu. Powinien więc skupiać cały swój zapał i pracę bezpośrednio na budowie, powinien także skorzystać z dostępnych już udogodnień skierowanych do projektantów. Jednym z nich są systemy drabin, które ułatwią skupienie się na istotnych rzeczach związanych z konstruowaniem.

Systemy te są o tyle pomocne, że dają projektantowi gotowe rozwiązania w ułatwieniu dostępu do wszystkich części obiektu. Dzięki temu projektant może skupić się na rzeczach ważniejszych. Udogodnieniem systemu drabin jest także ich trwałe zamocowanie do konstrukcji. Jest to o tyle ważne dla projektanta, o ile zależy mu na dokładności i stabilności. Zastosowanie systemu drabin z punktu widzenia projektanta, może mieć swoje miejsce w konstrukcjach budowlanych – z myślą o drabinach mocowanych na stałe, miejscach ewakuacyjnych – tutaj drabina stanowi rozsądne i bezpieczne rozwiązanie, maszyny –  drabina jako element stale umożliwiający dostęp do maszyny oraz w studzienkach włazowych, gdzie trudno wyobrazić sobie wchodzenie i schodzenie bez drabiny. Mało tego, systemy drabin Crynoline z łatwością są w stanie dopasować się do każdego projektu i usatysfakcjonować projektanta oraz zapewnić bezpieczeństwo.

Warto również wspomnieć – odnośnie bezpieczeństwa, o wymogach i przepisach, które wraz z systemem drabin Crynoline każdy projektant jest w stanie spełnić. Zapewnienie dostępu do wszystkich pomieszczeń budynku za pomocą systemu drabin jest o tyle rozsądnych rozwiązaniem, że po pierwsze – spełnione zostaną wymogi Ministra Infrastruktury, po drugie – estetyczny wymiar budynku nie zostanie naruszony, co często dla projektanta stanowi problem.

Odpowiednie dopasowanie drabin do danego zadania nie musi powodować przykrej konieczności i pominięcia estetycznego aspektu. Aby tak być nie musiało, każdy projektant powinien wybrać taki system drabin ewakuacyjnych, który jest w stanie mimo maksymalnej przydatności, zminimalizować widoczność konstrukcji.